Liselere Geçişte Yeni Sistem Önümüzdeki Yıl Uygulanacak

Liselere Geçişte Yeni Sistem Önümüzdeki Yıl Uygulanacak

Liselere Geçişte Yeni Sistem Önümüzdeki Yıl Uygulanacak

14 Şubat 2018 Tarihli ve 30332 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkat çektiği ve değiştirileceği söylenen yeni sınav sistemi önümüzdeki yıl uygulanacak. 
Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 15'inci maddesinde geçici madde eklendiği belirtilmiştir.

"Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme, nakil ve geçişler'' başlıklı Geçici Madde 9'a göre ''bu Yönetmelikte yer alan yerleştirme, nakil ve geçişlere ilişkin hükümler, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren ortaokul ile imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfını tamamlayıp ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencileri kapsar. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla ortaöğretim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrencilerin nakil ve geçişleri; bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yürürlükte olan Yönetmelik hükümlerine göre yürütülür." denilmiştir.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması