MEB Şef ve Memur görevde yükselme atama kılavuzu yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme (Şef - Memur) Atama Kılavuzunu yayınladı. Başvurular haftaya başlıyor.

MEB Şef ve Memur görevde yükselme atama kılavuzu yayınlandı
12 Şubat 2016 Cuma 12:51

MEB Şef ve Memur görevde yükselme atama kılavuzu yayınlandı

Milli
Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme (Şef - Memur) Atama Kılavuzunu yayınladı. Başvurular haftaya başlıyor.

06 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen görevde yükselme (şef-memur)
sınavı sonucuna göre yapılacak olan atamalar ile ilgili usul ve esaslar yer almaktadır.

Atamalar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik ile Millî Eğitim Bakanlığı
Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre gerçekleştirilecektir

Başvuruların alınma ve onay tarihleri: 16 – 22 Şubat 2016
Atama sonuç ilan tarihi: 29 Şubat 2016

Başvuru Şartları

Duyuruya çıkılan tarihte münhal bulunan merkez teşkilatında (117) adet şef, (74) adet memur ile taşra teşkilatında (2100) adet şef, (3100) adet memur kadroları için 06 Aralık 2015 tarihinde yapılan görevde yükselme sınavına katılan 70 ve üzeri puan alan adayların atama başvuruları elektronik ortamda alınacaktır.

İlan edilen münhal şef ve memur kadrolarına;

Müktesepleri (maaş derecesi) itibarıyla bu derecelere atanmaya hak kazanamayan adayların atama başvuruları kabul edilmeyecek, başvuruda bulunmuş olsa dahi başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Ayrıca 3 ve 4 üncü derece münhal şef kadrolarına; 657 sayılı Devlet
Memurları Kanununun 68’inci maddesinin (B) bendinde belirtilen hizmet şartlarını taşıyanların veya m üktesebi bu derecelere gelenlerin atamaları yapılacaktır.

Her aday belirlenen süre içerisinde başvuruda bulunmak zorunda olup başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Merkez ve Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme ( Şef - Memur ) Atama Kılavuzu için
TIKLAYINIZ

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.