Öğretmene yapılmış olan terbiyesizlik pes dedirtti

Öğretmene yapılmış olan terbiyesizlik pes dedirtti

Öğretmene yapılmış olan terbiyesizlik pes dedirtti

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir öğretmenin öğrenciler karşısında küçük düşürülmesine şiddetle tepki gösterdi.

Sürücü, "Bu kadarı da pes doğrusu... Hiç kimsenin geleceğin mimarı öğretmenimizi madara etmeye, onunla bir oyuncak gibi oynamaya hakkı yoktur. Millî eğitim yetkililerine sesleniyorum: Bu edepsizliği yapan ve bunu tertip eden öğrenciler hakkında en etkili yaptırım uygulanmalıdır." dedi.

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü son yıllarda öğretmene olan şiddetin artarak devam ettiğini,  öğretmenlerin öldürüldüğünü, dövüldüğünü ve aşağılandığını söyledi. Sürücü, "Öğretmenlik mesleği tarihimizde hiç görülmedik bir şekilde ayaklar altına alınmış, eğitimcilerimiz gerek veli gerekse öğrenci karşısında ikamesi mümkün olmayan bir itibar kaybına uğratılmıştır. Biz eğitimciler, Hz. Ali'nin ifadesiyle 'Bana bir harf öğretenin kölesi olurum.' anlayışını mumla arar hale geldik. Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir meslek lisesi öğretmenimize yapılan bu esef verici hakaret eğitim öğretim sistemimizin ne derece dejenere olduğunun bir göstergesidir." dedi.
Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a seslenen Hamdi Sürücü, "Eskiden olduğu gibi öğretmenlerimizin yeniden layık olduğu saygınlığa kavuşması için gerekli düzenlemeleri yapmalıdır. Öğretmenler ne velinin ne de öğrencinin şamar oğlanı değildir. Bu konuda kararlı adımlar atılmaması halinde,  eğitimcilerin salih nesiller yetiştirmesi mümkün değildir." dedi.

Ordumuzun Afrin'e yaptığı operasyona da değinen Hamdi Sürücü konuyla ilgili olarak "Kahraman ordumuz yaklaşık üç haftadan fazladır PKK/PYD güçleriyle çatışma halinde. Başarılı bir operasyon yürüten mehmetçiklerimizin  görevlerini başarıyla tamamlayıp ana ocağına sağ salim dönmelerini dilerim. Şehitlerimize Allah'tan rahmet,yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Mehmetçiğin ailesine de sabrı cemil diliyorum." dedi.

Hamdi SÜRÜCÜ

ÖĞ-DER GENEL BAŞKANI 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması