Öğretmenin sosyal medya paylaşımı, basına demeç midir? İşte yargı kararı

Yargı; sosyal medya paylaşımının basına demeç vermek olarak değerlendirilemeyeceğinden hareketle yapılan soruşturma sonucunda ceza verilemeyeceğinden iptal etmiştir.

Öğretmenin sosyal medya paylaşımı, basına demeç midir? İşte yargı kararı

Çalıştırdığı okul takımı ile ilgili sosyal medya paylaşımda bulunan öğretmene

gazeteye demeç verdiği iddiasıyla soruşturma açılmıştır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 15. maddesine aykırı olarak basına bilgi

ve demeç verdiği gerekçesiyle ceza verilmesi üzerine açılan davada mahkeme önemli

bir karar verdi.



İdare mahkemesi; öğretmenin sosyal medya paylaşımının yerel bir gazetede öğretmenin

ağzından demeç veriyormuş gibi yayınlandığını, sosyal medya paylaşımının basına

demeç vermek olarak değerlendirilemeyeceğinden hareketle yapılan soruşturma

sonucunda ceza verilemeyeceğini belirtmiş ve cezayı iptal etmiştir

İŞTE MAHKEME KARARI

Ahmet KANDEMİR

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 08:24



YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması