Öğretmenler İçin Kavimler Göçü Mü Başliyor?

Hunlar 375 yılında başlattıkları Kavimler Göçüyle Avrupa toplularını yerinden oynatmıştı. Etnik yapı değişmiş, Feodalite (derebeylikler)sonlandırılmıştı.

Öğretmenler İçin Kavimler Göçü Mü Başliyor?
17 Haziran 2016 Cuma 17:25

Tüm öğretmenleri rotasyona tabi tutulacağı yönündeki söylentiler şu günlerde yine sıkça dillendirilmeye başladı. Bundan yaklaşık iki ,üç yıl önce de gündeme gelmiş ama destek bulamamıştı.

Şu an AK Parti Milletvekili olan, dönemin Memur Sen Genel Başkanı Sayın Ahmet GÜNDOĞDU Bey buna şiddetle karşı çıkmış ve kavimler göçüne kesinlikle müsaade etmeyeceğiz diye tepki göstererek öğretmenin yanında olmuştu. Rotasyon bugün tekrar gündemde hem de öncekinden daha kapsamlı bir şekilde: Olur veya olmaz, biz olması durumunda neler olabileceğini bir düşünelim. Öncelikle olacaksa sadece öğretmenlere değil, kamuda ve yerel yönetimlerde çalışan kadrolu tüm çalışanları kapsamalı. Böyle bir çalışmada altı bölgeden bahsediliyor.

Herkesin her bölgede çalışması hedefleniyor. Eğer eş, sağlık, eğitim vb özürlerle delinecekse kesinlikle bu işe girilmemeli. Mazeretle kisvesi altında adam kayırmacılık devreye gireceği için rotasyon hem amacından hem de adaletten uzaklaşacaktır. Popülist ve siyasi kayırmacılıktan etkilenmemesi ve siyasi kaygılar uğruna kolay kolay değiştirilmemesi için gerekirse anayasal güvence altına alınmalıdır. Rotasyonun doğuda çalışanları batıya, batıdakileri doğuya aktaracağı için terör örgütü doğuda devlet çalışanlarından önceden olduğu gibi istediği desteği göremeyecektir. Bu güne kadar beslendiği okul, hastane, belediye vb kurumlardaki destekleri ellerinden alınmış olacaktır.

Orada teröre destek olan veya olmak zorunda kalanlar yer değiştirdiğinde terör destekçiliğinden hızla uzaklaşacağı gibi feodal yapılar yıkılarak zararlı yerel güç odakları parçalanacaktır. Kültürel etkileşim hızlanacaktır. Kültürlerin yakınlaşması sonucu sosyal yapıda olumlu değişmeler olacaktır. Rotasyon sonrası düzeni bozulabilecek emekliliğe hak kazanmış birçok çalışan emekli olacaktır. Devlet işini ikinci iş olarak görenlerin birçoğu kendi işine yöneleceğinden birçok kişi de devlet işinden ayrılacaktır. Bu da iş bekleyen binlerce gence yeni iş kapıları açarak ve devlette iş verimliliğini artıracaktır.

Olumsuz yönleri ise; düzenini kurmuş binlerce aile huzursuz olacak, birçok mağduriyetler yaşanacaktır. Onun için böyle bir sisteme geçilecekse yeni işe girenleri kapsamalı, onlar da hangi şartlarda çalışacağını bilmelidir. Yoksa binlerce insan, sonucunu tahmin bile edemeyeceğimiz sıkıntılar yaşar ki bunun vebali ağır olur. Esas olan devlet bekası, milletin huzur ve refahıdır. Gelecek nesillere yaşanabilir ve müreffeh bir Türkiye bırakmak istiyorsak devlet gerekli önlemleri almalıdır. Bu hepimizin yararına olacaktır.

Lakin sadece bir kez mevcuda uygulanacaksa, birileri tarafından delinerek gariban için uygulanacaksa, siyasileştirilerek adam kayırmacılığa sebebiyet verecekse,bu ihtimal ülkemizde çok yüksek, kesinlikle bu işe girişilmemelidir. 

(kamuajans)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.