Sırada Süleymancılar mı var?

Sırada Süleymancılar mı var?

Sırada Süleymancılar mı var?
13 Kasım 2016 Pazar 21:27

Hükümete yakın yayınlarıyla dikkat çeken bir site, uzunca bir süreden beri Süleymancılar olarak bilinen cemaati/tarikatı hedefe koyuyor. Böyle olunca akla 'Yeni hedef Süleymancılar mı?' sorusu geliyor.

Akla gelen -soru olmasa da- bir başka şey de şu: "Dini kesim birbirini yeme konusunda epey mahir, iddia ettikleri gibi hepsi cennete giderlerse bu gidişle cenneti de karıştırırlar ve orayı da didişe didişe cennetlikten çıkarırlar!"


İşte; kul hakkı, kardeşlik, merhamet, güzellik dininin temsilcisi olduğunu iddia edenlerin editörlük yaptığı sitenin haberi:
(Yorum: Metin Koçer)

DiNiHABERLER.COM / öZEL

Öncelikle belirtmek gerekir ki 19. yüzyılın son döneminde Osmanlı'nın yıkılışını ve Avrupa'dan çıkarılmasını ana politika haline getiren İngiltere, Müslümanları sadece sözde bir İslam söylemi içine sokup, maneviyatı insanların kalbinden söküp almayı hedeflemiştir. Bu politikanın mimarı da İngiltere'nin başbakanlarından olan Başbakan William EwartGladstone'dur.

Gladstone, "Ya Kur'an'ı Müslümanların elinden almalıyız ya da Müslümanları Kur'an'dan soğutmalıyız" sözleriyle Osmanlı'nın ve İslam âleminin yenilgisinin tek yolunun bu olduğunu dile getirmiş, bu sözler İngiltere'nin ve hatta İslam karşıtı olan tüm Batının, günümüze kadar yazılı olmayan gizli anayasasının en önemli bir maddesi olarak uygulamaya konulmuştur.

İşte Osmanlı topraklarında mantar gibi biten ve İngilizlerce desteklenen birçok cemaatin varlık nedeni bu gizli anayasanın bir sonucudur.

YIKICI CEMAATLERİN GÖREVİ KUR’AN’DAN UZAK NESİL YETİŞTİRMEK

İslami eğitim ve cemaat altında Kur’an’dan uzak nesil yetiştirmek Süleymancılar dahil bir çok yıkıcı cemaatin faaliyet alanıdır. Dikkat ederseniz bir Kur’an mealinin bile yurtlarda olmaması, Kur’an dışında tevilata dayalı batıni fikirleri ile müsemma şahsiyetlerin kitaplarının okunarak beyin yıkama çalışması yapılması tamamen Kur’an’dan uzak nesil yetiştirme planının parçasıdır.

NE DEDİKSE O!

Biz Süleymancıların yurdunda Kur’an meali’nin olmadığını ilk yazımızda iddia etmemizle birlikte cemaatte kalmış bir çok öğrenciden bizi teyit eden açıklamalar geldi.

Bizi en güzel doğrulayan haber Süleymancıların bizimle birlikte reddetmeye başladığı ama kendilerinden yetişme, içlerini en iyi bilen Mehmet Fahri Sertkaya’dan geldi.

YIKICI CEMAATLERİN SÖZCÜLERİ POLİTİKTİR

Politikacı hazırladığı konuşmayı okuduktan sonra eşine, “Konuşma nasıldı?” diye sorar.

Eşi pür dikkat dinlemiştir. Ama dudağını bükerek, “Valla bey! Çok heyecanlandım dinlerken ama hiçbir şey anlamadım bu konuşmadan” der.

Politikacı büyük bir sevinçle, “İşte bu! Tam istediğim gibi bir konuşma olmuş” cevabını verir.

Mehmet Fahri Sertkaya ile Süleymancılar gibi yıkıcı cemaatlerin milletle iletişimde olduğu vitrinlik hocaları da örneğini verdiğimiz politikacı gibidirler.

Öyle bir konuşurlar ki sanırsınız mübarek adamlar ilim deryası. Ama yanlarından ayrıldığınız da kayda değer, hayatınızda değişikliğe yol açacak tek bir şey öğrenmiş olmazsınız.

AÇIK AÇIK SÜLEYMANCILARIN MEAL OKUMADIĞINI İTİRAF ETTİ

Bakalım Mehmet Fahri Sertkaya iddiamız olan Süleymancılar yurdunda neden Kur’an okunmadığı konusunu nasıl izah ediyor?

“Kur’aniyyun mevzusu gibi. Bizim talebelerimiz tabi ki meal okumuyor.Kur’an’ı yüzünden okuyabiliyor ve anlıyorlarsa, İslami ilimleri de tahsil etmişlerse, kendi aralarında mealinin doğru olup olmadığını konuşabiliyorlarsa, tefsirini yapabiliyorlarsa, çok büyük alimlerin tefsir kitaplarından okuyorlarsa, Süleymanlının talebeleri bunların adını duymadıkları Celaleddin-i Suyutibiliyorlarsa alimlerin tefsiri okuyorlarsa suç mu bu? Onun eserlerini yüzünden okuyabiliyorlarsa… Asırlarca önceden yazdığı eserlerin kopyalarını… Fahreddin-i Razi’yi sorsak bunlara bilirler mi? Duymuşlarsa bile kulaklarına bir iki kere değip geçmiştir. Meal okumuyor dedikleri Süleymanlı talebeleri Fahreddin-i Razi’nin tefsirini açar okur. Celaleddin-i Suyuti açar okur. Saadettin-i Taftazaniyi kaçı açar okur. Sadece anlamadan yüzünden Kur’an okuyor sanıyorlar. Oraya çekmeye çalışıyor. Öyle bir şey yok… Bizim talebelerimiz adını bilmediğiniz… zannediyorlar ki İslam tarihi İngilizlerin bu Vehhabiliği türettiği tarihten başlıyor ve çoook ileride bir İbniTeymiyye var. Bir tane o çıkmış. O’nun dışında bir şey yok…”

Sertkaya, Süleymancı yurtlarında Kur’an meali okunmadığını itiraf ettikten sonra Nureddin Yıldız ve İhsan Şenocak’a saldırarak devam ediyor konuşmasına…

YALANCILIĞI ŞİAR EDİNMİŞ BİR CEMAAT

Demek Süleymancılar öğrencilere Arapça’yı ana dilleri gibi öğretebiliyorlar ve onlarda ellerine aldıkları Kur’an ayetlerini çok rahat tercüme edip anlıyorlar.

Hatta o kadar iyi Arapça biliyorlar ki Suyuti’nin, Razi’nin hatta ve hatta Taftazani’nin tefsirlerini bile okuyorlar.

Okuyucularımıza tavsiyemiz buldukları Süleymancı yurdunda kalan öğrencileri bıraksınlar öğrencilerin başına diktikleri hocaların birinin eline bu ağdalı dili olan tefsirleri değil Kur’an’ı versinler bakalım kaç ayet tercüme ve tefsir edebilecekler.

İmam Hatipte onlarca saat Arapça dersi; üzerine İlahiyat hazırlıkta haftalık 20 saat Arapça ve onun üzerine 4 yıl ilahiyat süresinde Tefsirinden Hadisine, Fıkhından İslam Tarihine her dersi Arapça ile ilintili olan İlahiyat mezunu bile “Kur’an meali okumama gerek yok. Ben doğrudan Kur’an’ı okuyor ve anlıyorum” demezken bir Süleymancı cemaatinde kalan her öğrenci Arapça’yı o kadar çok ileri düzeyde biliyor ki Kur’an’ı ve tefsirlerin tamamını Arapçasından okuyor ve anlıyor.

Allah sizi ve yalanlarınızı kahretsin!

MİLLET İŞTE GÖRSÜN MANTIĞI

Öğrencilere birkaç Arapça eser adı ile birkaç eserin birkaç sayfasını tercüme ettirerek kendini alim zanneden tipler yetiştirmek yıkıcı cemaatlerin en büyük marifeti.

Sorarsanız hocalarına ne yapıyorsunuz yurtlarda?

Arapça eğitimi veriyorsunuz.

Öğrencilere sorsanız aynı soruyu, alacağınız cevap yine aynıdır. “Arapça öğreniyoruz?”

Arapça dil kurslarında dahi başarılamayan eğitimi ne hikmetse Süleymancılar en güzel şekilde bilir ve bu eğitimi uygular. Süleymancı yurdundan içeri adım atan zeki yadadun kof herkes bir anda Arapça bilen öğrenci statüsü kazanır.

Aklınca birkaç Arapça eseri saymakla Süleymancılar kendilerini dünyanın bulunmaz nimeti sanıyor. Öğrencilerde de öyle bir algı oluşturuyorlar. Oysa Süleymancılar o övüne övüne bitiremedikleri kitaplar arasında anlamadan zaman geçirirken Diyanet, Süleymancıların o eserlerini tercüme etmiş, yayınlamış ilaveten yüzlerce eser bastırarak Kur’an’ı en güzel şekilde anlama çalışması yapmıştır.

Ya lisans, doktora, yardımcı doçentlik, doçentlik ve profesörlük dahil her aşamada bir tez ve kitap çalışması yapan İlahiyatçıların birbirinden eşsiz verdiği araştırma ve eserler karşısında Süleymancıların ortaya koyduğu bir eser var mıdır?

KUR’AN OKUMADIĞI İÇİN HURAFELERİ DİN SANAN MÜNTESİP

Bu Süleymancılar gibi yıkıcı her cemaate kendi içlerinden ya da dışardan sözü geçen Martin Luter gibi biri lazım. Hristiyan dünyada İncil’i Yunanca’dan tercüme edip anlatan papazların büyüsü, Luter’in İncil’i Almancaya çevirmesiyle sona ermişti.

İncil’i okuyan Hristiyan halk, kendilerine din diye sunulan şeylerin "papazların saltanatlarını tahkim etmeye yönelik köleler yetiştiren sistemden başka bir şey olmadığını" gördü. İncil, papazların anlattığından çok öte olduğu kadar çağın ve insanlığın sorunlarına çözüm olacak hiçbir gerçekliği de içermiyordu. İlerleyen bilimle birlikte kilisenin saltanatı sona erdiği gibi bir anda ateizm patlama yapmıştı Avrupa’da…

ALLAH’IN EMİRLERİ YERİNE İMAMI RABBANİNİN TELKİNLERİ İLE ÖĞRENCİLERİ AVUTUYORLAR

Süleymancılarla birlikte yıkıcı cemaatler geliştirdikleri ritüellerle Müslüman çocukları Kur’an’dan uzak tutmak için var güçleriyle gayret ediyorlar.

Biliyorlar ki Kur’an’dan haberdar Müslüman er yada geç Süleymancıların haçlılar destekli ümmeti bölme projesi olarak kurdukları sistemi sorgulayacak.

Bu nedenle olabildiğince öğrencileri, Allah’ın hesaba çekeceği ve oluşturacağı toplum modelini ortaya koyan Kur’an’dan uzak tutarken; Allah’ın kendilerinden asla ve asla sormayacağı, hesaba çekmeyeceği ve bir toplum modeli ortaya koyamayan İmam-ı Rabbaninin mektupları ile avutuyorlar.

Kaynak: Dinihaberler.com


Etiketler; #süleymancılar

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.