Sözleşmeli personel esaslarında değişiklik

Sözleşmeli telkari ustası ve SGK'daki sözleşmeli eczacı kadrolarına alımda yeni düzenleme

Sözleşmeli personel esaslarında değişiklik
08 Nisan 2016 Cuma 11:10

8 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazetede, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin  Esaslarda iki ayrı değişiklik yapılmıştır. İlk değişiklikle, telkari ustası sözleşmeli  pozisyonuna alım yapılırken KPSS yerine mesleki uygulamalı sınav yapılması benimsenmiştir.  İkinci değişikliğe göre ise SGK'daki eczacı kadrolarına alım yapılırken, KPSS  ile alım yerine kura veya sGK'nın belirleyeceği yazılı ve/veya sözlü sınav ile  alım yapılacaktır.

Karar Sayısı : 2016/8522

6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ektir. Ekli ''Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslaf'm yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 28/1/2016 tarihli ve 785 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, Bakanlar Kurulu'nca 8/2/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların, eki (2) sayılı Cetvele "TAŞ İŞLEYİCİ" ibaresinden sonra gelmek üzere "TELKARİ USTASI" ibaresi, eki (4) sayılı Cetvelin "A-SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL" bölümünde yer alan "TEKNİSYEN" satırından sonra gelmek üzere aşağıdaki satır eklenmiştir.

TELKARİ USTASI- Altın-gümüş işlemeciliği konusunda en az 5 yıllık tecrübe sahibi olduğunu belgelemek.

MADDE 2- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

YAPILAN DEĞİŞİKLİĞİN ANLAMI

Sözleşmeli Telkari ustası pozisyonuna alımda sadece mesleki uygulamalı sınav yapılacaktır.

Karar Sayısı : 2016/8720

6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ektir. Ekli "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar'ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 28/3/2016 tarihli ve 2720 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, Bakanlar Kurulu'nca 28/3/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesine

aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak eczacı unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere  bağlı olmaksızın anılan Başkanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak kura veya yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılır.''

MADDE 2- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

YAPILAN DEĞİŞİKLİĞİN ANLAMI

SGK'daki eczacı kadrolarına alım yapılırken, KPSS ile alım yerine kura veya sGK'nın belirleyeceği yazılı ve/veya sözlü sınav ile alım yapılacaktır.


Etiketler; #

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.