Ücret, Prim, İkramiye gibi her türlü isihakın bankadan ödenmesine dair yönetmelikte değişiklik

Ücret, Prim, İkramiye gibi her türlü isihakın bankadan ödenmesine dair yönetmelikte değişiklik

Ücret, Prim, İkramiye gibi her türlü isihakın bankadan ödenmesine dair yönetmelikte değişiklik
21 Mayıs 2016 Cumartesi 09:20

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

ÜCRET, PRİM, İKRAMİYE VE BU NİTELİKTEKİ HER TÜRLÜ İSTİHKAKIN BANKALAR ARACILIĞIYLA ÖDENMESİNE DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 -

18/11/2008 tarihli ve 27058 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ücret, Prim, İkramiye ve Bu Nitelikteki Her Türlü İstihkakın Bankalar Aracılığıyla Ödenmesine Dair Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (ç) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.  "a) Banka: 19/10/2005 tarihli ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu kapsamındaki bankaları," "ç) Hesap: 5411 sayılı Kanun kapsamındaki bankalar nezdinde açılan hesabı,"

MADDE 2 -

Aynı Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan "en az 10 gazeteci" ibaresi "en az beş gazeteci" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 3 -

Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "en az 10 olması durumunda," ibaresi "en az beş olması durumunda," şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 4 -

Aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "en az 10 gemi adamı" ibaresi "en az beş gemi adamı" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 5 -

Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan "en az 10 olması halinde," ibaresi "en az beş olması halinde," şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 6 -

Bu Yönetmelik yayımı tarihini izleyen ay başında yürürlüğe girer.

MADDE 7 - Bu

Yönetmelik hükümlerini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Maliye Bakanı ve Hazine Müsteşarlığının bağlı olduğu Bakan birlikte yürütür.

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmi Gazete'nin

Tarihi                   Sayısı

18/11/2008             27058

Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmi Gazete'nin

Tarihi                  Sayısı

5/12/2009             27423

 


Etiketler; #

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.