Yargıtay; Bank Asya’ya para yatırmak FETÖ üyeliği için yeterlidir!

Yargıtay; Bank Asya’ya para yatırmak FETÖ üyeliği için yeterlidir!

Yargıtay; Bank Asya’ya para yatırmak FETÖ üyeliği için yeterlidir!

FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten 110 bin civarı kamu personeli ihraç edilirken en çok ihraçlar sendika ve Bank Asya’dan dolayı yaşanmıştı. Yargıtay Bank Asya’ya para yatırma ile ilgili karar verdi.

Öğretmen olarak görev yaparken FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edilen ve örgüt üyeliği ile suçlanan Ufuk Keskin hakkında Yargıtay kararını açıkladı. İki defa Bank Asya’ya para yatırdığı belirtilen Keskin’in “örgüte yardım” suçundan cezalandırılmasına karar verildi.

TALİMATLA PARA YATIRMAYargıtay FETÖ davalarında önemli bir karar aldı. 17/25 Aralık sürecinden sonra Bank Asya’ya para yatırmanın tek başına FETÖ üyeliği suçu olduğuna karar verdi. İzmir’de öğretmenlik yaparken ihraç edilen Ufuk Keskin’in 17/25 Aralık sürecinde eşinin Bank Asya’daki hesabına iki kez para yatırdığı belirtildi. Keskin yaptığı savunmada FETÖ’nün dershanelerine gitmediğini, FETÖ evlerinde kalmadığını belirtirken örgütle alakalı herhangi bir toplantıda da yer almadığını beyan etti. Davalının FETÖ’nün okullarında öğretmen olarak görev yapmadığı ve ByLock uygulaması kullanmadığı belirlenirken, davada beraatını isteyen Keskin’in davasının temyiz incelemesi yapıldı.

BANK ASYA’YA PARA YATIRMA TALİMATI: 15 OCAK 2014

Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi tarafından verilen kararda ihraç edilen öğretmenin Bank Asya’ya yardım amaçlı para yatırdığından dolayı örgüt üyesi olduğuna hükmetti. Yargıtay Bank Asya’ya talimatla para yatırma tarihi olarak da 15 Ocak 2014 tarihini belirledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması