4/B'liler Kadroya Alınacak Mı? 4B Sözleşmelilere Kadro Konusunda Son Haber

4B'li Personel - Genel seçim atmosferine girilen şu günlerde birçok alanda olduğu gibi sözleşmeli personeller de kadroya geçişle ilgili taleplerini

4/B'liler Kadroya Alınacak Mı? 4B Sözleşmelilere Kadro Konusunda Son Haber

Kamu kurumlarına personel alım çeşitlerinden birisi olan sözleşmeli (4B) personel alımları özellikle son yıllarda sıkça yapılmaktadır. Daha önce yaklaşık 100 bin 4B'li personel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonucu kadroya geçmişti. Şimdi aynı haktan yararlanmak isteyen binlerce sözleşmeli personel seçim öncesi hükumetten müjdeli bir açıklama bekliyor.

Bilindiği üzere 24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi yapılacak. Her seçim öncesi olduğu gibi bu seçim öncesinde de mağdurlar taleplerini dile getiriyor. Bunlardan biri de sözleşmeliler. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 4/B Sözleşmeli çalışan memurlara kadro verilmesi için geçtiğimiz günlerde bir imza kampanyası başlattıklarını ve bu imza kampanyasının da 20 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edeceğini bildirmişti.4/B sözleşmeli çalışanların ve 4/A devlet memurlarının bu kampanyaya destek vermesi gerektiğine dikkat çekildi. 4/B sözleşmeli statüsünde çalışanların giderek artması devlet memurlarının elindeki güvencenin ellerinden kayıp gitme riski doğurduğu belirtildi.

Kamuoyu çalışmalarının etkili yapıldığı takdirde sözleşmeli çalışanların kadro talebinin yerine getirilebileceğini söyleyen Talip Geylan, Başbakan Binali Yıldırım'ın ''tüm kamu çalışanlarının sözleşmeli olması'' gerektiği ifadelerini hatırlattı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun istihdam modelinde değişiklik olmayacağı açıklamasını hatırlattı.

İmza kampanyasına tüm kamu çalışanlarının destek vermesi durumunda imzaların ciddi bir sayıya ulaşması ile sonucun daha güçlü olacağını belirten Talip Geylan, 2011 Seçimlerinde 230 bin 4/B'liye kadro verildiğini 12 Haziran 2011 genel seçimleri öncesinde bir KHK ile tüm4/B çalışanlarının kadroya geçtiğini söyledi. 

24 Haziran Seçimleri öncesinde tüm sözleşmelilere kadro verilmesi için imza kampanyasına destek verilmesi gerektiğinin altı çizildi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması