Başkan Erdoğan: 'Ortada krize giren ülke yok'

Başkan Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimler sonrasında teşekkür ziyaretleri kapsamında Rize'de vatandaşlara hitap etti. 'Türkiye'ye tehdit sökmez.' diyen Erdoğan, 'Biz hukuk devletiyiz. Hukuk devleti olarak da hukukun dışına asla çıkmayız.' ifadesini kullandı.

Başkan Erdoğan: 'Ortada krize giren ülke yok'

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda partililere hitap etti.

KILIÇDAROĞLU'NA DOLAR ELEŞTİRİSİ

"Biliyorsunuz dolar kuru üzerinden ülkemizin üstünde kara bulutlar dolaştırılmaya çalışılıyor. Bunlar ülkemize karşı başlatılan ekonomik savaşın füzeleridir, gülleleridir. Biz önlemlerimizi aldık alıyoruz. Önemli olan bunu ateşleyen elleri kırmaktır. Daha önce bu elleri çok kez kırdık zaten. Sanıyorlar ki bu millet döviz kurlarına teslim olacak. Biz birilerinin bize saldırısını anladık da, ey Kılıçdaroğlu sana ne oluyor? Sayın Genel Sekreter Hamzaçebi'ye teşekkür ediyorum. Genel Başkanı onu anlamamış. Sayın Kılıçdaroğlu ağızınla kuş tutsan avucunu yalarsın. Sen zannediyor musun, bu döviz baronlarının yanında yer aldığında sana pare verecekler. Bunca zamandır girdin kaybettin, girdin kaybettin hala koltuğu bırakamadın. Ama koltuk seni bıraktı. Şimdi de döviz baronları ile hareket ediyorsun, sana oradan bir şey mi gelecek? Biz yolumuza kararlılık ile devam edeceğiz. Cevaplarını yine vereceğiz."

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ!

"ÜLKEMİZE TEHDİT POLİTİKASI GÜDÜP İFLAH OLAN SİYASETÇİ YOKTUR"

"Türkiye gibi bir ülkeyi küçük hesaplar uğruna karşılarına alanlar, bunun bedelini hem bölgemizde hem de kendi siyasetlerinde ödeyeceklerdir. Ülkemize karşı tehdit politikası güdüp iflah olan bir siyasetçi yoktur. Bu milletin ahını alan belasını bulmuştur. Kim sabrederse zafere ulaşır. Sabredeceğiz, mücadelemizi sürdüreceğiz, zafere erişeceğiz. Saflarımızda delik açtırmayalım."

"18.00'E KADAR GÖNDERECEKSİNİZ' DEDİLER!"

"Suriye'deki terör koridoruna ses çıkarmasak bugün bu sıkıntıları yaşamıyor olacaktık. Bu oyun önümüze geldiğinde biz asla boyun eğemeyiz dedik. Tehdit ediyor ya, yarın 18.00'a kadar göndereceksiniz diyor. Biz çatladı kapı ülkesi değiliz ya. 15 Temmuz'dan bir gün önce 2,8 olan dolar kurunun dün itibarı ile 6 lira üzerinde olamaz. Tüm büyük yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz, ortada krize giren, batan bir ülke yok. Ekonominin gerçek durumunu sıkıntıları ile, başarıları ile biliyoruz. İş adamları ile her gün konuşuyoruz. Benim iş adamlarım Kılıçdaroğlu değil ki. Ben bu vesile ile Bahçeli'ye de teşekkür ediyorum. Yerli ve milli olanlar burada kendini ortaya koyuyor. Mesele bu. Millilik. Hedef ve istikamet aynı olunca konuştuklarınız uyuşuyor, örtüşüyor. Birileri bir yerlere hala çekmeye çalışıyorsa onlara diyecek bir şey yok. Hepimiz aynı gemideyiz ya. Bu ülkenin ve milletin en büyük düşmanları, 'Ekonomi kötüye gidiyor, biraz daha sarsılırsak Erdoğan'dan kurtuluruz' diyen kifayetsizlerdir."

"BU OYUNDAN ÇIKIŞIN YOLU ÜRETİMDİR, FAİZİ DÜŞÜRMEKTİR"

"Bir süredir süren kur oyunu dün zirveye çıkmış, milletimiz duruşunu göstermiştir. Ülkemiz bu oyunun sarmalından en kısa sürede çıkacaktır. Bu oyundan çıkışın yolu üretimdir, faizi minimize etmektir. Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir sömürü aracıdır. Ne yaparsanız yapın, ekonomideki hedeflerimizi gerçekleştirmekten geri durmayacağız. Terörle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Irak ve Suriye politikamızdan geri adım atmayacağız. Bayrağımızın dalgalanmasına engel olamayacaksınız.""TİCARETİMİZİ YERLİ PARA ÜZERİNDEN YAPACAĞIZ"

"Devlet olarak alacağımız tedbirler üzerinde bakanlarımız çalışıyor. Ticaretimizi yerli para üzerinden yapmaya hazırlanıyoruz. Avrupalı ülkeler de bu dolar tehdidinden çıkmak istiyorsa onlarla da bunu yapmaya hazırız. Tüm dünyaya ekonomik savaş ilan eden, yaptırım tehditleriyle ülkeleri haraca bağlayan bu düzeni asla kabul etmiyoruz. Cezaymıs, kurmuş, dövizmiş, yaptırımmış hiçbiri umrumuzda değil. Biz bugünlere milletimizle geldik. Bizim krizden çıkış formülümüz budur. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Savunma sanayisinde bunu yaptık. Şimdi de bunu yapacağız. İhracatta bunu yaptık. Turizmde 40 milyona gidiyoruz. Haberler güzel. Diğer alanlarda da bunu yapacağız. Bize parmak sallayanları pişman edeceğiz."

BAŞKAN ERDOĞAN: YAPTIRIM TEHDİDİYLE ÜLKELERİ HARACA BAĞLAYAN DÜZENİ KABUL ETMİYORUZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı öncesinden Rize'de vatandaşlara etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD stratejik ortağı olan Türkiye'ye, 81 milyonluk Türkiye'ye sırtını dönüyorsa kusura bakmasın ve bu Türkiye'yi bir tane papaza değişiyorsa kusura bakmasın. Biz bu yolda emin adımlarla yürüyoruz." dedi."Türkiye'ye tehdit sökmez." diyen Erdoğan, "Biz hukuk devletiyiz. Hukuk devleti olarak da hukukun dışına asla çıkmayız." ifadesini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN TOPLANTI ÖNCESİ VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

Türkiye'mizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız. Kardeşlerim çok şeyler yapmamız gerekiyor. Bu konuda inancımız tam. Bu yolda kararlılığımı var. Kimse bizi bu yolda durduramaz. Yeter ki siz arkamızda durun. Yeter ki siz yanımızda durun. Kardeşlerim sizle bu kararı 24 Haziran'da verdiniz. Bize de çalışmak düşüyor. Çok çalışacağız. Bakanlarımızı belirledik. Bakan yardımcılarımızı belirliyoruz. Ofilerimizi, başkanlarımızı bunları atadık atıyoruz. Yeni bir Türkiye kuruyoruz. Bu bize nasip oldu. İnşallah tarih 24 Haziran'ı böyle kaydedecek. Bunun mimarı sizsiniz.

"TÜRKİYE'YE TEHDİT SÖKMEZ"

Stratejik ortağına böyle davranan ABD bizi üzmüştür. Tehditle bizi bir yere çekmeye çalışan kusura bakmasın. Biz hukuk devletiyiz. Hukuk devleti olarak hukukun dışına asla çıkmayacağız. Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var. Yeter ki sizler kardeşlerim olsun. Yeter ki sizler gibi inançlı milletim olsun. Azimli, kararlı milletim olsun. Çalışır, üretir, dünya pazarlarına öyle gireriz. Kardeşlerim savunma sanayiine göreve geldiğimzide biz %25'inin üretiyorduk. Şimdi %65'ini üretiyoruz.

"BUNLAR BİZİ EV SAHİBİ YAPTI, KENDİ İHA'MIZI KENDİMİZ ÜRETİYORUZ"

Şimdi biz yapıyoruz. Bunlar komşu, stratejik ortak ya güya. Bizi ev sahibi yaptı. Şimdi SİHA'mızı da yapıyoruz. Türkiye artık bir sıçramanın peşinde. Tüm sanayi dallarında artık bir üreten bir Türkiye var. Biz tüketen olmanın yanında bunun yarışı içersindeyiz. Hiç endişe etmeyin. Eğitimde, sağlıkta, adalette, enerjide, ulaşımda, dış politikada çok daha güzel şeyler olacak.

BAŞKAN ERDOĞAN: TÜRKİYE'YE TEHDİT SÖKMEZ

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 19:24YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması