Çalışanların maaşlarında indirime gidilebilir mi?

Çalışanlar işverenin ekonomik güçlük ya da başka sebepleri mazeret göstererek maaşlarını azaltmaya hakkı olup olmadığını merak ediyor.

Çalışanların maaşlarında indirime gidilebilir mi?

İşverenin maaşları istediği gibi düşürmeye hakkı var mıdır? İşçilerin cevabını merakla araştırdığı bu konu hakkında kanun ne diyor? İşte detaylar...



İŞVEREN MAAŞI AZALTABİLİR Mİ?

İş Kanunu madde 62; "Her türlü işte uygulanmakta olan çalışma sürelerinin yasal olarak daha aşağı sınırlara indirilmesi veya işverene düşen yasal bir yükümlülüğün yerine getirilmesi nedeniyle ya da bu Kanun hükümlerinden herhangi birinin uygulanması sonucuna dayanılarak işçi ücretlerinden her ne şekilde olursa olsun eksiltme yapılamaz." demektedir.  Yani işveren çalışanının maaşından hiçbir şekilde indirime gidemez.




YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması