Kayseri'de FETÖ okulunda müdürlük yapan sanığa hapis

Örgüt ile irtibatlı okulda müdürlük yapan sanık, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

Kayseri'de FETÖ okulunda müdürlük yapan sanığa hapis

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında yargılanan sanığa, 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanık İlyas Kartal ve avukatı hazır bulundu.Savcı mütalaasında, sanığın, örgüte bağlı okullarda tayinci olarak çalıştığı ve FETÖ elebaşının talimatıyla Bank Asyaya para yatırdığı gerekçesiyle, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan cezalandırılmasını istedi. Mütalaanın ardından mahkeme başkanı tarafından söz verilen sanık Kartal, örgüt okullarında öğretmen, 2016'da da müdür olarak görev yaptığını söyledi.

Örgüt üyeliği suçlamasını kabul etmeyen sanık Kartal, "Atanamadığım için ve aileme bakabilmek amacıyla bu okullarda çalıştım. Bank Asyaya talimatla para yatırmadım. Suçsuzum, tahliyemi ve beraatimi istiyorum." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verdiği sanığın tutukluluk durumunun devamına hükmetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması