Öğretmen İhtiyacı Sayısı Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin EBA üzerinden yaptığı yıl sonu eğitim değerlendirme konuşmasında öğretmen açığının 130 bin civarında olduğunu söyledi ve bu açığın neden kapatılmadığını açıkladı.

Öğretmen İhtiyacı Sayısı Açıklandı

Türkiye genelindeki öğretmenlere EBA üzerinden seslenen Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin de açıklama yaptı. Tekin, öğretmen açığının 130 bine yaklaştığına vurgu yaparak bu açığın tamamının kapatılmasına yetecek kadar öğretmen ataması yapılmasının haksızlık olacağını söyledi.

Tekin, 700 bin civarında üniversite okuyan öğrencinin olduğunu ve bu açığın kapatılması durumunda o öğrencilerini önünün kapatılacağını, onlara haksızlık olacağını, kadroların dolması durumunda yeni öğretmen alımı yapılamayacağını açıkladı. 》110 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜMKÜN DEĞİL

Seçim sürecinde deniyor ki, biz öğretmenlerimizin tamamını atayacağız. 109-110 civarında öğretmen açığı var. Hemen hepsini atayacağız diyorlar. Bunu yaptığınızda kimler huzursuz olacak. Öğretmenlik fakültelerinde ve diğer ilgili alanlarda 700 bin öğrencimiz eğitim alıyor.

110 bin öğretmeni almak, bu fakültemizdeki öğrencilerimize, ailelerine ve öğretim üyesi arkadaşlarımıza saygısızlık. Yarını görerek hareket etmek zorundasınız. Bugün öğretmen ihtiyacını karşılamak demek 700 bin öğrencinin tüm ümitlerini elinden almak demek. Bakanlık olarak hep bir adım sonrasını hesap ederek hareket ediyoruz. Biz böyle yaparken bazıları yap boz tahtası olarak değerlendiriyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması