SADE VE GÖSTERİŞSİZ SON MODEL MÜDÜRLER

SADE VE GÖSTERİŞSİZ SON MODEL MÜDÜRLER

SADE VE GÖSTERİŞSİZ SON MODEL MÜDÜRLER
 Bilindiği gibi son yılların en hızlı değişen yönetmeliği; Yönetici atama yönetmeliği. Kiminin karın ağrısı, kuyruk acısı; Kiminin ise piyango misali makam, mevkii sancısı…

Düne kadar Kapıda başörtüsü avlayan, Kraldan çok kralcı idareciler yerini bizzat zulmü yaşayan ve tadanlara teslim ettiler. Çoğusu devir işlemlerini çıktıkları uzun tatilden yönettiler. Okulun eksiği fazlası ne ise hesap dahi vermeye tenezzül etmediler. O hesap Allah’a kaldı. Ders alana çok dersler çıkardı bu vedalardan; Ne mutlu ders çıkarana da lakin; O devir geçti, Devir bizim devrimiz diye düşünenler diğerlerinin yanıldığı gibi yanılacaklar…

Okullardan güzel haberler de gelmiyor değil. Sadece yavrularımızın dimağına İslam tohumu atılabilmiş olması dahi diğer tüm günahları affettirir ancak yine de aynı hatalar tekrarlanmamalı, Devletin soğuk yüzünü çok gördü bu millet; Devletin şefkatli yüzünü görmeyi hak etmediler mi sizce. Birden çok oda geçip ulaşılabilen idareciler, Kapılarında türlü protokol kuralları uygulanan idareciler eski Türkiye’de kalmadı mı sizce de?

Hikmeti kendinden menkul şeyhler gibi kerameti kendinde görmek ne büyük yanılgı; Oysa Reisin açtığı yoldan yürümüyor muyduk hepimiz. Bir asgari ücretlinin evine misafir olup, bağdaş kurup çayını yudumlayan devletin zirvesi, Sizce de yeni yönetim anlayışı hakkında fikir vermiyor mu?

Eksik/Hatalı yönetmelik ile elbette yüzde yüz doğru mebhaber.net/atamalar">atamalar yapılamazdı, Yapılamadı da Sonuna kadar açılan kapıdan liyakatsiz, beceriksiz ve makyajlı müdürler de geçti. Ama size bir tüyo vereyim. Yönetici Atama Yönetmeliği Martta tekrar değişiyor; Yöneticiliği sona erdirecek ciddi hükümler var. Zararın neresinden dönülürse kardır misali; Okullarımızın ve evlatlarımızın kaybedecek bir 4 yılı yok. Diğerleri gibi koltuğa Dava dava yapışan olmayıp; Hataları kabullenip, Şapkayı ele alıp düşünme ve Koltuğu Gösterişsiz Son Model Müdürlere bırakma vakti yaklaşıyor.

Kalın Sağlıcakla… Erdem Vural
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 14:10YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması