Üniversiteliler İlkokul Öğrencilerine 'ışık' Oldu!!

Yaklaşık 20 üniversite öğrencisi başlattığı proje ile bir ilkokulu yeniledi. Daha sonra da öğrencilerle vakit geçirerek, çeşitli etkinlikler yaptılar..

Üniversiteliler İlkokul Öğrencilerine 'ışık' Oldu!!
 Işık Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü üyeleri, Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan bir ilkokulu baştan aşağıya yeniledi. Kulüp üyesi 20 öğrenci, 'Batıdan Doğuya Işık' adlı hazırladıkları proje kapsamında sponsor bağışları ve hazırladıkları ürünleri satarak elde ettikleri gelirle aldıkları malzemeleri Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan Porsuk Mahallesi'ndeki Göçmenler İlkokulu'na getirdi.

Okulun Atatürk büstünden sınıflara, tuvaletlerine kadar sıvası ve boyasını da yenileyen öğrenciler, kalan zamanlarda da öğrencilerle vakit geçirdi. Öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler de yapan üniversiteliler, birlikte fidan dikti, müzik dinletisi sundu. Okuldaki eksikleri gideren, tamirat yapan öğrenciler, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü Başkanı Enis Güreşoğlu, projeyi tamamen kendi çabaları ile hazırladıklarını söyledi. Proje çalışmalarına 5-6 ay önce başladıklarını, gerekli parayı karşılayabilmek için hazırladıkları ürünleri okulda sattıklarını anlatan Güreşoğlu, "Elde ettiğimiz para ile tadilat için gerekli malzemeleri aldık. Projenin amacı, yardıma ihtiyacı olan bir okulu yenilemek, aynı zamanda da çocuklarla vakit geçirmekti" dedi.

Çocuklara haberdata.com/egitim">eğitimin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştıklarını dile getiren Güreşoğlu, "Burada boya badana, çatıda tadilat yaptık, tuvaletleri yeniledik. Kısaca gerekli her şeyi yapmaya çalıştık. Okulun eksikleri vardı, onları karşıladık. Kütüphane oluşturduk, projeksiyon cihazı hediye ettik. Çocuklara da hediyeler getirdik, anasınıfı için oyun alanı oluşturduk. Sınıfları yeniledik" diye konuştu. AAYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması