“Eğitim İçin Dev İşbirliği“

"Eğitim İçin Dev İşbirliği"

“Eğitim İçin Dev İşbirliği“

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tarsus Belediyesi arasında Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği kapsamında mesleki ve teknik kurslar düzenlenmesine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol imza törenine Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy katıldı.

 Protokol kapsamında belediye bünyesinde çalışan 832 belediye çalışanına Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında 8 saat süreli Hijyen Eğitimleri,  İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında yapılan işlerin tehlike sınıflarına göre 8, 10 ve 12 saat süreli İş Sağlığı ve Eğitimi Kursları ayrıca Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik kapsamında 40 saat süreli mesleki eğitim kursları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından planlanıp belgelendirilecek. Protokolün imzalanmasıyla birlikte açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, güzel bir projeyi daha hayata geçirmek için bir araya geldiklerini belirterek "Amacımız, hayat boyu öğrenme sloganıyla yola çıkmak oldu. Planladığımız kurslarla birlikte onlara hem kişisel gelişiminde olsun hem de kentsel yaşamda olsun artı değerler katarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte bu düşüncelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız. Sonuçta modern toplumlar eğitimli toplumlardır. Bizim amacımız da Tarsus Belediyesi'nin de amacı aynı yönde. Bunu bugün imzalayacağımız işbirliği protokolü ile daha da güçlendireceğiz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun" diyerek düşünceleri ifade etti.

 Tarsus Belediye Başkanı Sn. Şevket Can'a teşekkür eden Kalaycı "Belediyemizin bu güne kadar yürütmüş olduğu projelerdeki deneyimleri, birikimleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Halk Eğitimin Merkezi Müdürlüklerinin tecrübesi bir araya gelecek. İyi bir sinerji oluşturacağını düşünüyorum.  İlçemize hayırlı olsun" dedi.

 Kurslar, 40 kişilik gruplar halinde Tarsus Belediyesi eğitim sınıflarında planlanacak olup, kurslarda belediye bünyesinde çalışan iş yeri hekimleri, mühendisler, iş güvenliği uzmanları görev alacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 22:34YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması