TAŞKÖPRÜ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN OKUMA YAZMA KURSLARI

TAŞKÖPRÜ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN OKUMA YAZMA KURSLARI

TAŞKÖPRÜ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN OKUMA YAZMA KURSLARI

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün 05/02/2018 tarih ve 2018/4 sayılı Genelgesi ile Okuryazarlık Seferberliği etkinlikleri için İl ve İlçe Halk Eğitimi Merkezleri görevlendirilmiştir.

            İlçemizde de Okur Yazarlık Seferberlik Kurulu Sayın Kaymakamımızın başkanlığında oluşturularak çalışmalara başlanmıştır. Bu kapsamda Taşköprü Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından 05 Mart 2018 tarihinde başlatılan Yoğunlaştırılmış Temel Düzey Okuma Yazma Eğitim Programı Kursları açılmıştır. 12.03.2018 Tarihi itibariyle; Halk Eğitimi Merkez Binası, Bekdemirekşi İlkokulu, Fatih İlkokulu(2 kurs), Muzafferettin Gazi İlkokulu(2 kurs), Avukat Murat ÜLGEN İlkokulu, Ağcıkişi Mahallesi, Sümer Mahallesi(Taşköprü Meslek Yüksek Okulu) olmak üzere toplam 10 kurs açılmıştır. Kurslara 95 Kadın, 8 Erkek olmak üzere toplam 103 kişi kayıt olmuş ve devam etmektedir. Kurslar 80 saat olarak verilecektir. Halen açılmış olan kurslar Nisan sonu ve Mayıs ayının ilk haftasında sona erecektir. Başvurular olduğu takdirde yeni bölgelerde yeni kurslar açılmaya devam edecektir.

             Ayrıca Halk Eğitimi Merkez Müdürlüğünce Okuma Yazma 1.Kademe Tespit Sınavları yapılarak başarılı olanlara Okur-Yazarlık belgeleri verilecektir.             1.Kademe Okuma Yazma Kurslarını bitirenler için 2.kademe kursları ve 2.kademe seviye tespit sınavları açılmaktadır.

             Okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızın Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi'ne veya mahalle ve köy muhtarlıklarına acilen başvurmaları önem arz etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 22:28YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması