e-okul öğrenci giriş sayfası! TEOG sınav sonuçları e-okul.meb.gov.tr

E-okul veli bilgilendirme sistemi ile TEOG sınavına giren öğrenciler TEOG sınav sonuçlarını da öğrenebiliyorlar. Öğrenciler ve veliler için büyük bir kolaylık sağlayan e-okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) uygulamasına giriş yapmak oldukça basit. Veliler öğrencilerin not durumlarını ve devamsızlık gün sayısını e-okul sistemine giriş yaparak kolaylıkla sorgulayabilirler. MEB tarafından hazırlanmış 'e-okul.meb.gov.tr' adresine giriş için haberimizdeki bağlantıya tıklayınız.

e-okul öğrenci giriş sayfası! TEOG sınav sonuçları e-okul.meb.gov.tr
12 Ocak 2016 Salı 09:52

E-okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) uygulamasına e okul giriş için haberimize bakınız. Öğrencileri, öğretmenleri ve velileri yakından ilgilendire bu uygulama ile TEOG sinav sonuclari, devamsızlık sayısı, yazılı-sözlü notları, karne ortalamalarını e okul giriş ile öğrenebilirler. Sömestr tatiline de az bir zamanın kalmasıyla öğrenciler ve veliler sıkça e okul uygulamasın mobilden ya da webden giriş yapmaktalar. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulama geliştirilmeye devam ediliyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile TEOG sınavına giren öğrenciler TEOG sınav sonuçlarını da öğrenebiliyorlar.

DEVAMSIZLIK KAÇ GÜN OLDU?
Ortaöğretimde yani liselerde devamsızlık kaç gün oldu. Yeni Ortaöğretim Yönetmeliği ile liselerde devamsızlık hakkı tartışmanın odağına oturdu. Birçok gazete ve medya yayın organı yeni lise yönetmeliğinde dikkati daha çok devamsızlık süresinin 10 güne düşürülmesine çekti. Peki liselerde devamsızlık hakkının özürsüz olarak 10 gün olması ne gibi neticeler doğurur? Liselerde kaç gün devamsızlık hakkı var? Ortaöğretim liselerde devamsızlık kaç gün oldu yeni yasa, Yeni Ortaöğretim Yönetmeliğinin ilgili maddesine baktığımızda şu ibareler geçiyor.
“(7) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününütakip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimineverilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.”
(5) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda45 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır.
maddeleri yeni yönetmelikle gelmiştir.
E-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde veliler, not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, haftalık ders programı, alınan dersler, derslere giren öğretmen bilgileri, sınav sonuçları, sınav tarihleri, sözlü notları, şube ortalaması ve başarı belgeleri gibi en güncel eğitim verilerini içeren bilgilere kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet üzerinde yer alan veli bilgilendirme sistemine son derece pratik bir şekilde erişim sağlayabilen veliler çocukların notlarından, devamsızlık durumlarına kadar en güncel eğitim verilerini öğrenebilme fırsatına sahip olabiliyor. Veliler, dijital platform üzerinde yer alan e-okul.meb.gov.tr/ adresinden sisteme erişim sağlayabiliyor.

TEOG'DA İPTAL HALİNDE SORU TÜM ÖĞRENCİLER İÇİN DOĞRU KABUL EDİLECEK
Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecek. Geçerli mazereti olmadan ortak sınav veya sınavlara katılmayan öğrencilerin, o derse ait sınav puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecek, e-Okul Sisteminde ortak sınav sonuç hanesinde (G) olarak gösterilecek ve ortalamaya dahil edilecek. Veli, öğrencisinin ortak sınava katılamama sebebini, en geç sınavın tamamlandığı tarihten itibaren 5 iş günü içinde okul yönetimine yazılı olarak bildirecek. Sınavlarda öğretmenler, kendi okulları dışında farklı bir okulda görevlendirilecek olup, ihtiyaç duyulması halinde Bakanlıkça gerekli tedbirler alınacak.
Parasız yatılılık ve bursluluk hakkından yararlanmak isteyen 8'inci sınıf öğrencileri ayrıca Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına girmeyecek. girmeyecek, PYBS kılavuzuna göre başvuru yapmak şartıyla, PYBS yerleştirme puanı AOSP olarak değerlendirilecek.

OKUL'DAN ULAŞABİLECEĞİNİZ BİLGİLER
-Devamsızlık Bilgisi
-Not Bilgisi
-Haftalık Ders Programı
-Sınav Tarihleri
-Öğrenciye okul tarafından verilen belgeler (Takdirname Belgesi, Teşekkür Belgesi, Onur Belgesi)
-Öğrecinin yıl sonu notları
-SorumlulukOrtalama Yükseltme Puanları
-Nakil Durumu
-Anadolu Meslek Programı Yerleştirme Sonuçları
-Anadolu Teknik Programı Yerleştirme Sonuçları
-Pansiyon zaman çizelgesi
-Pansiyon yemek menüsü
-Pansiyon devamsızlık bilgileri
-Pansiyon izin bilgileri

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.