KPSS ADAYLARINI MAĞDUR EDEN KARAR

YÖK'ün Bölüm Denkliği Kararları KPSS Adaylarını Mağdur ettiği iddiaları üzerine Üniversitelerarası Kurul'dan konuyla ilgili açıklama geldi. İşte Üniversitelerarası Kurul'dan yapılan açıklama açıklamadır

KPSS ADAYLARINI MAĞDUR EDEN KARAR
01 Mart 2016 Salı 11:32

Bilindiği gibi 2547 sayılı kanunun 43/b maddesinde "Aynı meslek ve bilim dallarında eğitim-öğretim yapan üniversitelerde, eğitim-öğretim, metot, kapsam, öğrenim süresi ve yıl içindeki değerlendirme esasları bakımından eşdeğer olması ve öğrenimden sonra kazanılan unvanların aynı ve elde edilen hakların eşdeğer sayılması hususu Üniversitelerarası Kurul'un önerisi üzerine, Yükseköğretim Kurulunca" düzenleneceği öngörülmüştür.

Üniversitelerarası Kurul'un ve Kurula Bağlı Komisyonların Çalışma Esasları Yönetmeliği gereğince Komisyon ve Konseyler tarafından düzenlenen raporlar Üniversitelerarası Kurulda görüşülmektedir. İlgili mevzuat hükümleri uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından alınan karar öneri niteliğinde olup, nihai karar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na aittir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 15/12/2015 tarih ve 68887 sayılı yazısı ile İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü mezunlarının İstatistikçi kadrosuna atanıp atanamayacağı konusunda Üniversitelerarası Kurul Başkanlığından görüş istenmiştir.

Üniversitelerarası Kurul 10 Şubat 2016 tarihli toplantısında İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü mezunlarının KPSS alımlarında İstatistikçi kadrosuna atanmalarının uygun olduğu görüşünün Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na bildirilmesine karar vermiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BAŞKANLIĞI

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.