MHP'den Sözleşmeli Öğretmen Mülakatlarına Tepki Gecikmedi!

Sözleşmeli Öğretmen alımlarında yapılan Milli Eğitim Bakanlığı mülakatlarına tepkiler çığ gibi büyüyor!

MHP'den Sözleşmeli Öğretmen Mülakatlarına Tepki Gecikmedi!

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası büyük bir deprem yaşadı ve binlerce MEB personeli ile öğretmen görevden alındı. Açılan boşluğu kapatmak için alınacak öğretmenlerin mülakatları da geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

Lakin mülakatlarda sorulan sorular tüm çevrelerin olduğu gibi muhalefet partilerinin de tepkisine neden oldu. CHP'den gelen Mülakat tepkisinin akabinde MHP'den de olumsuz yorumlar geldi. 

MHP Milletvekili Zuhal Topçu, Binali Yıldırım'ın açıkladığı tekli eğitim sisteminde hem fikir olduklarını fakat mülakatlar hakkında olumsuz düşündüklerini açıkladı! Mülakat soruları hakkında Topçu, "5 dakikada öğretmenin yeteneğini nasıl ölçeceksiniz? Bir sürü soru işaretini ortaya çıkartıyor." açıklamasını yaptı. 

MHP Milletvekili Topçu, tekli eğitim sistemi hakkında olumlu düşündüklerini fakat sistemin problemlere gebe olduğunu söyledi;

"Bunların çok planlı, programlı olması gerekir. Mutlaka bir yabancı dilin öğrenilmesi gerekiyor ama önce Türkçenin çok güzel öğrenilmesi lazım. Şu anda 5. sınıftan itibaren İngilizce eğitimi alınacak deniliyor ama içerik nasıl, müfredatı nedir, nasıl yöntem uygulanacak, bunları bilmiyoruz. Yıllardır okullarda İngilizce okuruz ama öğrenme gerçekleşmiyor. Kendimize ait bir eğitim sistemini oturtmamız gerekiyor. 

Amerika'yı tekrar keşfetmeye gerek yok. Bir sistemi önce küçük adımlarla, pilot bölgelerde başlatıp, genele yaymanın daha faydalı olacağı düşüncesindeyiz. 4+4+4 uygulamasında 66 aydan küçük çocuklar okula alındı ama aynı yıl tekrar uygulamadan vazgeçildi. Bundan dolayı şimdi 400 bine yakın okulu terk eden, eğitimle barışık olmayan bir gençlik geliyor. Dolayısıyla eğitim sisteminde değişikliklerin adım adım hesaplanması lazım. Gelin el birliği ile bu ülkenin eğitim sistemine taşları beraber koyalım."

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 20:23YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması