Mülakatlarda haksızlık iddiası!

Mülakatlarda haksızlık iddiası!

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, Hakim ve Savcılık sınavı mülakatlarına dikkat çekti.

Yalçın Bayer, “Referansı yetersiz’ oğlum hâkim-savcı olamıyor” başlıklı yazısında, okurundan gelen mektubu “Benim adım A.Ö. Memur olduğum için yayımlamanız halinde lütfen ismimi vermeyiniz” notuyla birlikte paylaştı.

Yalçın Bayer, okurun iddialarını şöyle aktardı: “Hakim ve Savcılık sınavı mülakatlarında yaşanan haksızlıklar sebebiyle mağdur olmuş yüzlerce gencimizin bulunduğunu bilmenizi isterim.Ben de bu gençlerden birinin annesiyim ve yıllardır bu ülkeye canla başla hizmet eden bir öğretmenim. Bu sınav ve mülakat dönemlerinde yaşadığımız stres ve sıkıntıları anlatamam.

Oğlum, iki kez bu sınavları çok iyi puan ve sıralamayla kazanmasına rağmen sırf ‘referansı yetersiz’ olduğu için mülakatlarda elendi ve onun gibi aslında hak eden yüzlerce genç elendi.

Mülakatlardan geçenlerin pek çoğunun çeşitli cemaatlere, mütedeyyin vakıflara ve AKP’ye yakın kişiler olması, elenenlerinse çoğunluğunun seküler veya farklı mezhepten ya da farklı etnisiteden olması bir tesadüf değildir.
Nitekim, son iki sınavın mülakatlarının kazananlar listesi yayınlanmadı. Hükümet çevreleri sık sık Mehmet Moğultay dönemini eleştirmekte ancak benzeri tutumu kendileri sürdürmekte, kendilerinden olmayanlara adalet teşkilatında yer alma hakkı tanımamaktadırlar. Yalçın Bey, inanın, değişen sadece aktörler olup mağdurlar, idealist ve çalışkan gençlerdir. Umarım, ülkemiz bunlardan ötürü yeni sorunlar yaşamaz.”

Odatv.com

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 13:30YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 9 ay Önce

Oy verenler dusunsun benim gonlum rahat

Fatma tekin Adaklı
Fatma tekin Adaklı - 9 ay Önce

Hâşâ,hiç öyle şey olur mu

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması