Öğretmene Sınav Ücreti Yeni Modülü Kullanımı

Öğretmene Sınav Ücreti Yeni Modülü Kullanımı

Öğretmene Sınav Ücreti Yeni Modülü Kullanımı
17 Şubat 2016 Çarşamba 19:44

 Öğretmen sınav ücreti, KBS Ek Ders Modülüne Merkezi Sınav Ücreti Ödeme Tipinin Eklenmesi, KBS Ek Ders Modülüne ödeme Tipi olarak Merkezi Sınav Ücreti ödemesi eklenmiştir. Modül kullanım duyurusu.

Bu ödemenin hesaplanabilmesi için, Bilgi Girişi sayfasının üst tarafında bulunan "Ek Ders Dışı Ödemeler" butonuna tıklandıktan sonra açılan "Merkezi Sınav Ödemesi" formunda bulunan "Veri Ekle" butonuna tıklanmalı ve personelin TC Kimlik No, Ad-Soyad seçilip, Kaydet butonuna basılmalıdır. 


1-Özel Hizmet Tazminatı Artırılan Personel Bilindiği üzere. Personel ödemeleri 2015 Yılı Yeni İşlemleri Kılavuzunda, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2016 ve 2017 Yıllarım Kapsayan 3. Dönem Tonlu Sözleşme ile tazminatları artırılan personelden şef kadrolarına yapılacak olan 7 puanlık artıştan Şef (OK Koruma ve Güvenlik Şefi gibi unvan la nn ve vaiz kadrosunda bulunanlara yanılması gereken 10 puanlık artıştan uzman vaiz, başvaiz, cezaevi vaizi, başkanlık vaizi gibi unvanların yararlandırılıp yararlandırılmayacağı hususlarında tereddüte düşüldüğünden bahiste Bakanlığımız Bütçe ve Mail Kontrol Genel Müdürlüğünden yazılı görüş istenildiği belirtilmiş ve alınacak cevaba göre bilahare duyuru yapılacağı bildirilmişti. Bu bağlamda, konuyla ilgili alınan görüş yazısı duyuru ekinde yer almaktadır 

Alınan görüş yazısı kapsamında, 6340- Şef (ö) ile 6820- Koruma ve Güvenlik Şefi unvan kodunda bulunan personelin 7 puanlık artıştan; 5952- Uzman Vaiz, 5951-Başvaiz, 5960-Cezaevi Vaizi ve 5950-Başkanlık Vaizi unvanlarında bulunan personelin de 10 puanlık artıştan yararlandırılacaktır. 

Ayrıca, ÖHTartısmrn 01,01,2016 tarihinden itibaren geçerli olması nedeniyle 01 Ocak-14 Şubat tarihleri arasına tekabül eden 1,5 aylık artış farkı tutan manuel olarak hesaplanarak KBS - Bordro Bilgi Girişi Ekranından girilecektir. 


2-Akademik Teşvik Ödeneği 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununun ek 4 üncü maddesi uyarınca ödenecek olan akademik teşvik ödeneği İçin "79-Akademik Teşvik Ödeneği" tazminat kodu tanımlanmıştır. 

Buna göre, akademik teşvik ödeneği ödenecek personel için Diğer Tazminat Bİlflİ Girişi formundan 79 tazminat kodu seçilecek ve Oran 2 alanına İlgili için belirlenen akademik teşvik ödeneği puanı girilecektir. 


3-Asker Öğretmenlerin Yan Ödeme Puanlarının Güncellenmesi Duyum eki listede yer alan " Asker öğretmen1' unvan kodundaki personelin yan ödeme puanlarının 1 Temmuz 2015 den İtibaren değişmesi nedeniyle, bu unvanda bulunan personelin yan ödeme zammı puanlarının geriye dönük olarak kontrol edilerek, hatalı veri girişi varsa ivedilikle sistemden düzeltilmesi gerekmektedir.


Ayrıca, bu durumda olan personele eksik ödenen yan ödeme zammı varsa, manuel olarak hesaplanmalı ve KBS -Bordro Bilgj Girişi Ekranından girilmek suretiyle Şubat ayı maaşı İle birlikte ödenmelidir.


4-İşlem Kodu "3-Naklen Geçme" Yapılan Personel İşlem Kodu "3-Naklen Geçme" olarak değiştirilen personelin banka bilgileri ile tazminat bilgileri otomatik olarak silinmekte Olup, naklen alan harcama birimince söz konusu bilgilerin yeniden girilmesinin unutulmaması gerekmektedir. 


5-KBS-Fazla Çalışma Ücreti ödemeleri Modülü KBS 7AİA Çalışma Modülü yazılımında versiyon değişikliği yapılmış ve yapılan yazılım değişikliğine göre Fazla Çalışma Modülü Uygulama Kılavuzu güncellenmlştîr.


S- KBS Ek Ders Modülüne Merkezi Sınav Ücreti ödeme Tipinin Eklenmesi KBS Ek Ders Modülüne ödeme tipi olarak Merkezi Sınav Ücreti ödemesi eklenmiştir. Bu ödemenin nesaplanabilmesi için, Bilgi Girişi savlasının üst tarafında bulunan "Ek Ders Drşı Ödemeler" butonuna Erklandıktan sonra açılan "Merkezi Sınav ödemesi" formunda bulunan "Veri Ekle" butonuna tıktanmalı ve personelin TC Kimlik No, Ad-Soyad seçilip, Kaydet butonuna basılmalıdır 


Bilgilerini ve Itglli harcama birimlerinin konu hakkında bilgilendirilmesi hususunda gereğini önemle rica ederim.


2-3 ocak tarihlerinde açık öğretim lisesi 1.dönem sınavına görev alan personellerin(idareci ve öğretmenler) sınav ücreti ile ilgili 2016 ocak ayına ait kbs sisteminde ek ders menüsü açılmış olup sınav ücreti giriş şekli : hesaplama seç + dönem seç + yeni kurumsal hesaplama seç + ek ders dişi ödemeler bölümüne girilerek (dönem bölümünün sağ tarafında)+ veri ekle’den sınav görevi seçenekleri+ gösterge değeri + oturum sayısı girilerek kaydet butonuna basılarak hesaplama işlemi yapılacaktır.

NOT: EKTEKi GÖSTERGE TABLOSUNA GÖRE GiRiŞ YAPILACAKTIR. (DAHA ÖNCEKi ZiNCiRDE VAR) 

1- SINAV KOMiSYONU BAŞKANI (BiNA YÖNETiCiSi OLARAK GiRiLECEK) 

2- SINAV KOSiMYON ÜYELERi ( BiNA YÖNETiCiSi YARDIMCISI OLARAK GiRiLECEK)

3- SINAVA GiRDiKLERiNE DAiR BELGELERi ASLI GiBiDiR YAPILARAK EKLENECEKTiR. 

4- BORDRO-BANKA LiSTESi-KAÇ OTURUMA GiRDiKLERiNE DAiR ÇiZELGE 

Mutemetlik bürosuna getirilecek evraklar. 
Sinava girdiklerine dair belge-bordro-kaç oturuma girdiklerine dair çizelgeden 2’şer nüsha banka listesinde 3 nüsha olarak 16 şubat sali mesai bitimine kadar mutemetlik bürosuna teslim edilmesi gerekmekteir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.