TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG soru ve cevapları açıklandı!

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG soru ve cevapları açıklandı!
 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 8. sınıf öğrencilerine düzenlenen TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavından sonra öğrencilerin aklında bir takım sorular kaldı. MEB ise TEOG için duyuru yayınladı. İşte 2015 TEOG soru ve cevapları ve sınavların açıklanacağı tarih.

TEOG SINAVININ SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI

25-26 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG sınavının soru ve cevapları MEB'in internet sitesinde yayınlandı. İşte merakla beklenen 2015 TEOG sınavının soru ve cevapları...

TEOG SINAVININ SORU VE CEVAPLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ


TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçen yıllarda TEOG sonuçları ara tatilden önce yani Ocak ayı içerisinde e-okul üzerinden açıklandı. MEB özel bir karar almazsa 2015 TEOG sonuçları Ocak 2016 içinde açıklanacak.E-OKUL İLE TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden TEOG sonuçlarını öğrenmek için yukarıdaki linki tıklayın ve yönlendirmeleri takip ediniz.

-Yukarıda ki linke tıkladıktan sonra üst kısımda yer alan "Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş" bölümüne geliniz.

-O kısmın altında yer alan "Öğrenci T.C. Kimlik No" ve "Öğrenci Okul No" kısımlarını doldurup yandaki kutuda yazan rakamları sağ taraftaki boş alana giriniz.

-Ardından açılan sayfada karşınıza her açılışta farklı sorular gelecektir. Bu sorular öğrencinin kimlik bilgilerini doğrulamak amaçlıdır. Bilgileri doğru ve eksiksiz girdikten sonra öğrencinin fotoğrafını seçiniz.

-İşlemleri yaptıktan sonra alt kısımda yer alan "Tamam" butonuna tıklayınız.

-Açılan sayfanın sol tarafında meni ve bilgi panelleri bulunmaktadır.

-Bu panelde "TEOG Sınav Sonuçları" kısmına tıklayarak sonuçlar açıklandıktan sonra puanınızı öğrenebilirsiniz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması