2018 Emeklilerin Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar? Emekliler Kurban Bayramında İkramiye Alacak Mı?

Emekli Bayram İkramiyesi - Ramazan bayramına özel olarak ikramiye alan emekliler ramazan bayramının hemen ardından kutlanacak olan kurban bayramı öncesinde

2018 Emeklilerin Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar? Emekliler Kurban Bayramında İkramiye Alacak Mı?

 Geçtiğimiz ramazan bayramının belkide en çok sevinen kesimini emekliler oluşturdu. Hükümetin emeklilere bayram ikramiyesi dağıtacağı açıklanmasının ardından hesaplarını sık sık kontrol eden emeklilerin bu ümidi boşa çıkmamış her emekliye bayram ikramiyesi ödemesi yapılmıştı.

Ramazan bayramının en çok sevinen kesimini oluşturan emekliler maaşlarından önce hesaplarına yatırılan bayram ikramiyelerinden oldukça memnun kalmış yaklaşan seçimler öncesi hükümete olan güveni tazelemişti. Tüm emeklilerin faydalanabildiği bayram ikramiyesi olarak emeklilere 1.000 lira olarak yatırılan bayram ikramiyesi emeklilerin yaklaşan kurban bayramı öncesi iştahını kabartmasına sebepte oldu.

Çıkarılan yasa ile emeklilik ikramiyesinin en üst miktarı 1000 TL olarak belirlenmişti. Bu ikramiyeler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında olmak üzere yılda en fazla iki defa ödeneceği açıklanan ikramiyelerin ilki Ramazan Bayramında ödendi.

KURBAN BAYRAMINDA İKRAMİYE VAR MI?İkramiye düzenlemesinde 'her yıl' ifadesi bulunuyor. Bu yüzden bundan sonraki yıllarda da ikramiye ödemesi devam edecek. İkramiye tutarı yasa kapsamında bin lira olarak belirlendi. Ancak önümüzdeki yıllarda enflasyon oranında artışlar da gündeme gelecek ve zam yapılacak.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLECEK?

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

KURBAN BAYRAMI İKAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan bayramında uygulanan sistemde değişiklik yapılmayarak bayram öncesinde maaşlar tahsis numarasının son rakamına göre ödenmesi bekleniyor. Ödemelerin hangi tarihte yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 20:45YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması