Bakandan Çok Kritik Maaşlara Zam Açıklama!!

Bakandan Çok Kritik Maaşlara Zam Açıklama..

Bakandan Çok Kritik Maaşlara Zam Açıklama!!
 Asgari ücret tartışmaları 1 Kasım seçimlerinin ardından en çok konuşulan ve merak edilen seçim vaadi olarak yerini aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, haber.net">mebhaber.net/bakanlik">Bakanlık’ta düzenlenen Kamu Sendikaları Danışma Kurulu toplantısında, asgari ücretle ilgili merak edilenlere ilişkin kritik açıklamalar yaptı.

Memurların merakla bekledikleri Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) Kasım ayı toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında dün gerçekleşti.

ASGARİ ÜCRET KONUSUNDA YAPILAN SON ÇALIŞMA

Toplantının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorunlarını cevaplayan Bakan Soylu, bir gazetecinin, 

‘asgari ücret konusunda son çalışma nedir?’ 

sorusuna ise Soylu, 
“Önümüzdeki Çarşamba günü başlayan bir süreçle inşallah hep birlikte izleyeceğiz. Hükümetimizin tahaütleri yerindedir, asgari ücret tespit komisyonu çalışmaya başladığı andan itibaren hep beraber takip edeceğiz”

diye karşılık verdi.
İŞTE TOPLANTIDA YER ALAN İSİMLER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, KESK Eş Genel BaşkanıŞaziye Köse, Bakanlık Müsteşarı Ahmet Erdem, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve hizmet kollarında yetkili sendikaların temsilcilerinin katıldığı yılın ikinci KPDK toplantısında, geçtiğimiz Ağustos'taki toplu sözleşmede uzlaşılan düzenlemelerin hızla hayata geçirilmesi konusu görüşülürken; pek çok talep de ele alındı. 

TOPLANTININ AMACI

3 büyük konfederasyon başkanları ile 11 hizmet kolunda yetkili olan sendika başkanlarının katılımıyla gerçekleşen Kamu Personeli Danışma Kurulu, kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonları ile kamu idareleri arasında sosyal diyaloğun geliştirilmesi, kamu personelmevzuatının ve kamu yönetimi uygulamalarının değerlendirilmesi, yönetimin daha iyi işleyen bir yapıya kavuşturulması için ortak çalışmalar yürütülmesi, kamu görevlilerinin yönetime katılımının sağlanması ve kamu yönetiminin karşılaştığı sorunlara çözümler geliştirilmesi amacıyla toplandı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması