MEB Sınav Ücretleri Fark Ödemesi Önemli Duyuru

MEB sınav ücretleri ödemesinde sürecin uzamasından ötürü toplu sözlemede belirlenen katsayıdan farklı olarak ödeme katsayısı belirlenmesi nedeniyle daha önce ödeme yapmış olanlar aradaki farkı ödemek zorunda.

MEB Sınav Ücretleri Fark Ödemesi Önemli Duyuru
Bilindiği üzere 02-03 Ocak 2016 yılında yapılan açık lise sınavında öğretmenlere sınav ücretleri ödenmiştir. Ancak ödeme yapıldıktan sonra bakanlığımızdan ödemelerin durdurulması talimatı gelmiş, daha sonra da sınav ücretlerinde düzenlemeye gidilmiş olup; bina yöneticisi, bina yönetici yardımcısı, salon başkanı, yedek gözetmen ve yardımcı engelli gözetmen ücretlerinde düşme olmuştur. ilgili düzenleme anılan tarihte yapılan sınav ücretlerini de kapsadığı için aradaki farkın öğretmenler tarafından geri ödenmesi gerekmektedir.

Geri ödemenin yapılması için gerekli işlemler aşağıya çıkartılmıştır.


-Tahsil edilen bu tutarlar ile birlikte Malmüdürlüğü'ne üstyazı yazılacak(üstyazıda okulun vergi numarası ve birim kodu mutlaka belirtilmelidir) ve bu üstyazıya ekteki liste eklenerek Malmüdürlüğü'ne tutarın toplamının iadesi yapılacaktır. Tek tek iade işlemi yapılmayacaktır.
-Malmüdürlüğü'nden alınan ödendi makbuzunun bir nüshası mutlaka Müdürlüğünüz muhasebe bölümüne ulaştırılması gerekmektedir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması