Memura Müjde!!

Memura Müjde..

Memura Müjde!!
  Kamu görevlilerine  erken  emeklilik için süreç başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde fiili  hizmet  zammıyla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Çalışma sonucunda hangi kamu görevlilerine  erken emeklilik imkanı verileceği belirlenecek.
Memura  erken  emeklilik için düğmeye basıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu'nda, geçtiğimiz Ağustos ayında  gerçekleştirilen toplu  sözleşme  görüşmelerinde görüşülen ve mutabakata varılan 'fiili  hizmet zammı'yla ilgili komisyon çalışmaları başladı. 

Fiili  hizmet  zammıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu'nda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Memur-Sen Başkan Vekili Metin Memiş, Memur- Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Birlik Haber- Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Kültür Memur-Sen başkanları, sendikaların genel başkan yardımcıları, ilgili kurumların yetkilileri ve üniversite öğretim üyeleri katıldı. Memur-Sen'den yapılan açıklamaya göre; toplantıda  hizmet  kollarının talepleri doğrultusunda 9 adet alt komisyon oluşturuldu. Komisyonlarda 'fiili  hizmet  zammından' kimlerin faydalanacağı ile ilgili çalışma yapılacak. Bilimsel çalışmaların sonucunda hangi  hizmet kollarında ve kimlere ne şekilde fiili  hizmet  zammı verileceğine dair ön metinler oluşturulacak. Çalışma sonunda hazırlanacak rapor, kanun tasarısı haline getirilerek Meclis'e sunulacak. 

HERKES İSTİYOR 

Tüm  hizmet  kollarının  erken  emeklilik talebi var.  Erken  emeklilik getirilecek alanların başında sağlık yer alıyor. Komisyon; sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelden kimlerin hangi şartlarla ve süreyle fiili  hizmet  zammından yararlandırılıp yararlandırılmayacağı hususunu ele alacak. Yine  erken  emeklilik imkanı getirilmesi beklenen mesleklerden biri de öğretmenlik. Postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da  erken emeklilik imkanı bekliyor.

ÖZEL  SEKTÖR İÇİN DE DÜZENLEME GELİYOR

MEMUR-SEN'den yapılan açıklamaya göre; Sosyal Güvenlik Kurumu'nda yapılan toplantıda ayrıca kamu çalışanlarının yanı sıra  özel  sektör çalışanlarına ilişkin düzenleme yapılması konusunda da görüş birliğine varıldı.  Özel  sektör ile ilgili sonuçlar da merakla bekleniyor.

TakvimYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması