Öğretmenlere Ek Ücret !

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin yaz tatilinde de ek ders alabilmelerine olanak tanıyan bir uygulama getirmeye hazırlanıyor. Öğretmen yaz tatilinde nasıl ek ders ücreti alacak, öğretmenlerin yaz tatili ekders alabilmeleri için ne yapması gerekir.

Öğretmenlere Ek Ücret !

Meb bu sene yazın farklı bir uygulama yapıyor. İsteyen öğretmenler yazında ve yetiştirme kurslarında görev alabilecek. 

İşte Ayrıntılar:

VE YETİŞTİRME KURSLARI – DÖNEMİ DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR1- ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu (2015-2016)’ nun Genel Esaslar başlıklı birinci bölümünde yer alan 19. maddesi, “Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9, 10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 (beş) farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler.” şeklinde değiştirilmiştir.

2- ve Yetiştirme Kursları sınıf oluşturma işlemleri ders bazlı olarak yapılacak ve e-Kurs modülünde buna göre sınıf oluşturulacaktır. öğretim yılında 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize mahiyetinde bir üst sınıf dersleri tanımlanacaktır. Kurslarında öğrencilerimizin bulundukları il/ilçe sınırları dışında kurs alabilecek olmaları düşüncesiyle, dönemine mahsus olmak üzere öğrencilerimize yönelik il/ilçe sınırlaması kaldırılmıştır. İsteyen öğrencimiz herhangi bir il ve ilçede açılacak kurslara katılabilecektir.

4- Devam devamsızlık girişlerinin sağlıklı yapılabilmesi için ders ve işlemlerinin zamanında ve düzenli yapılması gerekmektedir. Devamsızlıklar ders bazlı takip edilecektir.

5- kursları 20-Haziran -10 Eylül 2016 tarihleri arasında istenilen bir ve bitiş tarihi seçilerek yapılabilecektir.

6- e-Kurs modülü üzerinden yapılacak ve işlemler aşağıdaki takvimine göre kılavuzda belirtilen tarihler çerçevesinde yapılacaktır. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 09:52YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması