Okul Seminerleri Ücretleri İle İlgili Flaş Gelişme

Milli Eğitim Bakanlığı, haftasonuna denk gelen seminer günlerinde öğretmenlere ve idarecilere ek ders ücreti ödenip ödenemeyeceği hususuna açıklık getirdi. MEB, hafta sonunda, mesleki çalışmalara katılan öğretmenlere ek ders ücreti verirken, aynı günlerde çalışmalara katılan yöneticilere ise ücret ödemeyecek.

Okul Seminerleri Ücretleri İle İlgili Flaş Gelişme

Milli Eğitim Bakanlığı, haftasonuna denk gelen seminer günlerinde öğretmenlere ve idarecilere ek ders ücreti ödenip ödenemeyeceği hususuna açıklık getirdi. MEB, hafta sonunda, mesleki çalışmalara katılan öğretmenlere ek ders ücreti verirken, aynı günlerde çalışmalara katılan yöneticilere ise ücret ödemeyecek.MEB, bu uygulamayı, Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6. madesinin 3. fıkrasında yer alan "Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir" hükmüne dayandırdı. 

Bu hüküm kapsamında, 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonu mesleki çalışma takvimi kapsamında 9 ve 10 Haziran tarihlerindeki mesleki çalışmalara atılan öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek ama eğitim kurumu yöneticilerine ek ders ücreti yapılmayacaktır. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması