Mebbis Modülündeki Yüksek Lisans Bilgileri Güncelenecek

Mebbis Modülündeki Yüksek Lisans Bilgileri Güncelenecek

Okul ve kurumların öğrenim bilgilerini güncelleme yetkileri bulunmamakta olup;

Okul / kurum müdürlüklerinde görevli öğretmen ve personelden yüksek lisans mezuniyeti olanların MEBBİS öğrenim bilgileri bölümünden yüksek lisans bilgilerini kontrol etmeleri,Bakanlıkça sistemde mevcut olan yüksek lisans bilgileri kontrol edilmeksizin tezli olarak işaretlenmiştir.

Söz konusu öğretmen ve personelinden yüksek lisans mezunu olanların bilgilerini kontrol edip, Meb Personel Genel Müdürlüğü sitesinde ki MEBBİS Modülündeki  öğrenim bilgileri ekranında kendi mezuniyetlerine göre yüksek lisans ( tezli) ve ya yüksek lisans ( tezsiz ) olarak güncellenmesi gerekmektedir.

İlçeniz okul/kurumlarında görevli personelden yüksek lisans eğitimi bilgileri MEBBİS’te yanlış bir şekilde işlenmiş olanların ( tezli veya tezsiz ) olması açısından belirtilme şekline göre hatalı olanların sicil/kadro terfi bürosuna belgeleriyle beraber bildirilmesi gerekmektedir.

Zira bakanlık  MEBBİS sistemi kurum müdürlüklerine öğrenim bilgilerini işleme yetkisi vermemektedir. Gerekli belgelerin ulaştırılması takdirinde MEBBİS üzerinde gerekli güncelleme yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 04:02YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması