EBA Öğretmen girişi - EBA Öğrenci girişi - MEBBİS - eba.meb.gov.tr - Eğitim Bilişim Ağı nasıl kullanılır?

Eğitimde öğrenci ve öğretmenlerin en önemli destekçilerinden olan EBA sistemine nasıl giriş yapılır? EBA, EBA ders,e-Dergi, e-Kitap, video, ses,görse, e Döküman,yarışma, içerik yönetimi, EBA dosya, e-Kurs gibi başlıklar altında Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından geliştirilmiş bugün ortaöğretim düzeyinde dünyanın en büyük içerik, yani eğitim destek portalı haline geldi. EBA e-kurs öğrenci girişleri e-kurs.eba.gov.tr adresinden yapılacak.

EBA Öğretmen girişi - EBA Öğrenci girişi - MEBBİS - eba.meb.gov.tr - Eğitim Bilişim Ağı nasıl kullanılır?

 EBA, EBA ders, e-Dergi, e-Kitap, video, ses, görsel, e Döküman, yarışma, içerik yönetimi, EBA dosya, e-Kurs gibi başlıklar altında Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından geliştirilmiş bugün ortaöğretim düzeyinde dünyanın en büyük içerik, yani eğitim destek portalı haline geldi. EBA e-kurs öğrenci girişleri e-kurs.eba.gov.tr adresinden yapılacak. Eğitimde öğrenci ve öğretmenlerin en önemli destekçilerinden olan EBA sistemine nasıl giriş yapılır?

EBA Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır

Milli Eğitim Bakanlığı e-kurs öğrenci ekranı ile destekleme kurslarındaki işlemlerini rahatça yapabilirsiniz.

 

Öğrencilerin dersleri için faydalanabileceği kurslar bulunduran EBA üzerinden öğrenciler rahatça kurs alabilecek. Üniversiteye hazırlık sürecinde yararlı olması planlanan kurlardan faydalanmak ise tamamen ücretsiz.

 

 2. dönemin başlamasıyla birlikte 2. dönemde öğrencilerin E-Kurs’a ilgileri yoğunlaştı. Bu kurslardan MEB‘e bağlı resmi ya da özel okullar, imam hatip ortaokulları, resmi veya özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler faydalanabiliyor.

 

 EBA 2. Dönem kursları 8 Şubat 2016 tarihinde başladı. Kurslar 17 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek.

 

EBA girişi yapmak için ilk önce EBA şifresi edinmek gerekiyor. Öğretmenlerden edinilebilen EBA şifresi, www.eba.gov.tr adresindeki giriş ekranına giriliyor. Bu ekrandan kullanıcı adı bölümüne TC kimlik no’nuzu giriyorsunuz. Şifre bölümüne ise öğretmenlerden aldığınız EBA şifresini giriyorsunuz. Eğer Adınız ve soyadınız ekranın sağ üst köşesinde görünüyorsa bu giriş yaptığınızı göstermektedir.

 

Giriş için EBA ya da MEBBİS girişlerini kullanın.

 

Giriş Yapacağınız Adres //www.eba.gov.tr

Giriş Yapacağınız Uygulama Eğitim Bilişim Ağı

 

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ 


 

Ders Programı ve Sınavlar

 

Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanacak.

E Okul EBA Kurs Başvuru Sayfası Girişi 

KURS DÖNEMLERİ

DYK’lar I.dönem, II.dönem ve III. dönem (yaz kursları) olmak üzere üç dönemde açılır.

 

I.dönem kursları Ekim ayının ilk haftası başlar ve yarı yıl tatiline kadar devam eder.

 

II.dönem kursları derslerin başladığı ikinci yarıyılda başlayarak okulların kapanmasına kadar devam eder.

 

III.dönem kursları, okulların kapanmasıyla birlikte ders yılı bitiminden bir sonraki eğitim-öğretim yılı okulların açılışına kadar olan sürede açılır.

 

I.dönem ve II.dönem kursları birbirinin devamı şeklinde yıllık (ders yılı) olarak uygulanabilir. 

 

E-Kurs Destekleme kursları ne zaman başlıyor?

 

 2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016'da başladı.

-2. dönem kursları ve yıllık kurslar 17 Haziran 2016'da tamamlanmış olacak. 3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. 

 

-Öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilecek. 

 

-Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdakiler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilecekler.

 

-Kurslarda her bir öğrenci ve kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek.

 

-Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanacak.

 MEBBİS

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 03:34YORUM EKLE
YORUMLAR
MEKSELİNA   TUNCAY
MEKSELİNA TUNCAY - 1 yıl Önce

Öğrenci girişi

SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması