MEBBİS e-Kurs Modülü Giriş Takviye Kurslarında Görev Alacak Öğretmenler - E-kurs Modülü Açılmıyor - 10 Kasım 2015 Salı

MEBBİS e-Kurs Modülü Giriş Takviye Kurslarında Görev Alacak Öğretmenler - E-kurs Modülü Açılmıyor hakkında merak edilen detaylar 10 Kasım 2015 Salı tarihli haberimizdedir.Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu’nu yayınladı. Kılavuzda kurslarla ilgili detaylı bilgilendirme yapıldı. MEBBİS e-Kurs Modülü Giriş Takviye Kurslarında görev alacak öğretmenlerin başvuru tarihinin yer aldığı kılavuzla ilgili ayrıntılar

MEBBİS e-Kurs Modülü Giriş Takviye Kurslarında Görev Alacak Öğretmenler - E-kurs Modülü Açılmıyor - 10 Kasım 2015 Salı
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu’nu yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavlara hazırlanacak öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarına ilişkin e-kılavuz yayınladı. 

11 Eylül’e kadar alınacak kurs merkezi başvuruları, 14-18 Eylül’de onaylanacak.14-25 Eylül’de ise, öğretmen başvuruları yapılabilecek. Öğrencilerin kurslara başvurusu ise, 21 Eylül - 2 Ekim’de olacak ve kurslar 3 Ekim’de başlayacak.

Kurs merkezi olmak isteyen örgün eğitim kurumları ile Halk Eğitim Merkezleri Kurs merkezi müracaatını e-kurs modülü üzerinden 11 Eylül’e kadar yapacak. Uygun olanlar, 14-18 Eylül’de onaylanacak. Öğrencilerin kurslara başvurusu ise, 21 Eylül - 2 Ekim’de olacak ve kurslar 3 Ekim’de başlayacak.

ÖĞRETMEN BAŞVURULARI 14-25 EYLÜL

- Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunacak.
- Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilecek.
- Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılacak.
- Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştıracak.
- Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenecek.
- Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilecek.
- Başvurular, //odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştirecek.
MEBBİS e-Kurs Modülü Giriş Takviye Kurslarında Görev Alacak Öğretmenler

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRENCİ BAŞVURULARI

- Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabilecek. İstedikleri derslerden kurs açılmaması durumunda kurs merkezine taleplerini yazılı olarak iletebilecek.
- Açık öğretim öğrencileri başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine bulundukları sınıf düzeyini gösterir belge veya diploma ile bizzat başvurarak yapacak ve kurs şifrelerini alacak.
- Öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilecek.
- DYK’lara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunlu. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinecek. Aynı dönemde başka bir kursa devam edilemeyecek.
- Kurslara devamları süresince kurs disiplinini ve işleyişini bozucu hâl ve hareketleri görülen öğrenci veya kursiyerler hakkında, kayıtlı oldukları okul/kurumların ilgili mevzuatına ve diğer mevzuata göre işlem yapılacak.ÜCRET NE KADAR?

- Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), millî eğitim müdürlüklerinde kurulan komisyonlar tarafından planlanacak, okul veya kurum müdürünün teklifi ve il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onayı ile açılacak. Kursların onay ve denetimi milli eğitim müdürlüğü adına il/ilçe komisyonları tarafından yürütülecek.
- DYK’da ilde kadrolu çalışan öğretmenler ile kadrolu öğretmenin ihtiyacı karşılaması durumunda il/ilçe tarafından çalışmasına onay verilen ücretli öğretmenler de görevlendirilebilecek.
- Ücret, ek ders gibi mali iş ve işlemler ilgili mevzuat hükümlerine göre kurs merkezlerince ve ilgili eğitim kurumlarınca yürütülecek.
- Özel öğretim kurumları veya herhangi bir yayınevi ile işbirliği içinde açılamayacak.
- Açılacak kurslarda öğrenci/kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecek.
- Örgün eğitim müfredatı kapsamında Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmî internet sayfasında yayımlanacak olan kurs programı çerçevesinde yürütülecek. Kurs programları en geç kursların açıldığı ilk haftanın son işgününe kadar kurs merkezi müdürüne onaylatılacak.
- Kurslar, fiziki kapasitesi ve öğrenci/kursiyer potansiyeli yeterli olan resmî ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim kurumları ile halk eğitimi merkezi müdürlüklerine bağlı olarak açılacak.
- Mezunlara yönelik kurslar halk eğitim merkezleri sorumluluğunda açılacak. Ancak halk eğitim merkezinin bulunmadığı veya fiziki kapasitesinin uygun olmadığı hâllerde il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince uygun görülen binalarda da açılabilecek. Mezunlara yönelik yaygın eğitim kurslarının örgün eğitim kurumlarında açılması halinde, kurs açma/kapatma, ders programları onay, öğretmen belirleme, öğrenci kayıt vb. iş ve
işlemler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince; kursların yürütülmesi ile ilgili iş ve işlemler ise kursun yapıldığı örgün eğitim kurumu müdürlüğünce yürütülecek.
- Her bir kursun açılabilmesi için, kursa devam edecek sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısı 10’dan az olamayacak. Sınıf mevcudu 20 olacak.

KURS TAKVİMİ

07-11 Eylül İl/ilçe komisyonunun oluşturulması
07-11 Eylül Kurs merkezlerinin başvurularının alınması
14-18 Eylül Kurs merkezi başvurularının onaylanması
14-25 Eylül Öğretmen başvurularının alınması
21 Eylül - 2 Ekim Öğrenci başvuruları
28 Eylül-2 Ekim Öğretmen görevlendirmelerinin yapılması
1-3 Ekim Kurs sınıf/şubelerinin oluşturulması
3 Ekim I. Dönem Kurslarının başlaması
24 Ocak 2016 I. dönem kurs sonu
8 Şubat 2016 II. dönem kurslarının başlangıcı
17 Haziran 2016 II. dönem kurslarının ve yıllık kursların tamamlanması
20 Haziran – 11 Eylül 2016 III. dönem yaz kursları

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 02:10YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması