Mebbis Meb Personel İşlemleri - Mebbis Atama Modülleri

Mebbis Milli Eğitim Bakanlığına dair bilgi ve verilerin elektronik ortamda ulaşmasını sağlayan bir uygulamadır. Uygulamada Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan öğretmenlerin özlük haklarına ulaşabilmeleri ve öğrencilerin eğitim alanında oluşan gelişmeleri internet ortamında muhataplara sunulmaktadır. Kurum içinde bilgi akışında olumlu etki yaratan Mebbis atama modülü ile tayin aşamasında bulunan öğretmen bu yönde gelişmeleri Mebbis üzerinden takip edebilmektedir.

Mebbis Meb Personel İşlemleri - Mebbis Atama Modülleri
20 Ağustos 2014 Çarşamba 11:54

Mebbis Milli eğitim Bakanlığına dair bilgi ve verilerin elektronik ortamda ulaşmasını sağlayan bir uygulamadır. Uygulamada Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan öğretmenlerin özlük haklarına ulaşabilmeleri ve öğrencilerin eğitim alanında oluşan gelişmeleri internet ortamında muhataplara sunulmaktadır. Kurum içinde bilgi akışında olumlu etki yaratan MEBbis atama modülü ile tayin aşamasında bulunan öğretmen bu yönde gelişmeleri Mebbis üzerinden takip edebilmektedir. Ayrıca sicil ve unvan gibi memuriyet hayatının şeceresine de Mebbis üzerinden ulaşılabilmektedir. Mebbis sayfasından işlem yapabilmek için önceden belirlenmiş olan kullanıcı adı ve okul şifresi gibi kişisel bilgiler ışığında sayfaya ulaşım mümkündür. Mebbis üzerinden yapılan araştırmalarda en çok ilgi gören modülün Mebbis atama modülü olduğu fark edilmektedir. Gerek il içi atama gerekse il dışı atama bilgilerine bu sayfadan ulaşan öğretmen, konu ile ilgili en temiz bilgiye haiz olabilmektedir. Mebbis uygulaması ilk başladığı dönemde her ne kadar bazı aksaklıklara sahne olsa da zaman içinde yapılan iyileştirme çalışmaları neticesinde eğitimcileri tek çatı altında toplayabilmektedir.


MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ


MEB PERSONEL İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

MEBBİS İLK ATAMA

Mebbis ilk atama uygulaması diğer uygulamalar ile birlikte artık teknoloji ortamında gerçekleşmektedir. Yapılan atamaların sonuçları da yine Mebbis internet sayfası üzerinden ilgili kişilere duyurulmaktadır. Mebbis ilk atama sonuçlarını öğrenmek isteyen öğretmen adayları, bu işlem için öncelikle Mebbis internet sayfasına ulaşarak açılan sayfa üzerinde belirtilen boşluklara TC kimlik no,  alan bilgilerini doldurmak ile yükümlüdür. Sonrasında sayfanın üstünde verilen güvenlik şifresini belirtilen boşluğa doldurarak bu yönde sorgulama yapabilmektedir. Ancak Mebbis ilk atama sonuçlarına ulaşan ilgili öğretmen adayı başvuru formunu doldurmadan önce başvuru ve atama duyurusunu dikkatlice okuması, öğretmenlik için başvuru ve “atama duyurusunu okudum” şıkkını işaretlemesi gerekmektedir. Mebbis ilk atama uygulaması genel olarak sağlıklı hizmet vermektedir,ancak olası yığılmalardan kaynaklanan aksilikler durumunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de yine ilgili sayfa üzerinden öğretmen adaylarının bilgisine sunulmaktadır.

MEBBİS AÇIKTAN ATAMA

Mebbis açıktan atama, memuriyeti olmayan kişinin kamu kurumlarında boş kadro dolayısı ile memuriyete yerleşmesi anlamına gelmektedir. Açıktan yeniden ataması memuriyetinden kendi tercihi ile vazgeçmiş olan şahsın yeniden kamu kurumlarında görev almasına olanak sağlamakta olup, nakil yolu ile açıktan atama ise halen görevi devam etmekte iken başka bir kamu kurumunda boşalan kadroya nakledilmesi anlamına gelmektedir. Mebbis açıktan atama işlemleri günümüzde elektronik ortamda öğrenilmektedir. İlgili memur Mebbis sayfasına ulaşarak kullanıcı adı ve güvenlik şifresi yardımı ile ilgili sayfaya ulaşmaktadır. Mebbis bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığının gerek görevli eğitimcilerin gerekse eğitim alan öğrencilerin özlük bilgilerine elektronik ortamda sorgulamasına olanak sağlamaktadır. Öğretmenler Mebbis sayfasında verilen modüllerde kendisini ilgilendiren gelişmeleri takip edebilmektedir. Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemlerinde de bu uygulamadan istifade edilmektedir. Mebbis açıktan atama ile atama ve kurumlar arası yeniden atama işlemlerinde de Mebbis internet uygulaması değerlendirilmektedir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.