Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı unutuldu mu?

MEB, Asli Öğretmenliğe geçiş sınavını ne zaman gerçekleştirecek?

Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı unutuldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), kamuoyunda Aday Öğretmenlik Sınavı olarak bilinen Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı ile ilgili herhangi bir takvim yayınlamadı. Asli Öğretmenlik Sınavına bu yıl girecek öğretmenler bakanlıktan sınav ile ilgili takvim ve duyuru bekliyor.

MEB, FETÖ operasyonları, il içi-il dışı, özür grubu ve öğretmen atama süreçleri ile şu haftalarda yoğun mesai yapıyor. Bir yandan da ataması yapılmış aday öğretmenler, asli öğretmenliğe geçmek için takvim bekliyor. Bakanlığın takvimi Ekim ayı içerisinde duyurması bekleniyor. Asli Öğretmenliğe Geçiş Nasıl Olur?

 Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı tek oturumda yapılacak ve 120 dakika sürecek. Sınavda adaylara 100 çoktan seçmeli soru sorulacak. Yazılı sınava katılan adaylar, sonucunu beklemeksizin sözlü sınava katılacak. Sözlü sınav, illerde oluşturulacak sözlü sınav komisyonu tarafından gerçekleştirilecek. Adaylar sözlü sınava, yazılı sınava katıldığı ilde girecek.

 Bakanlık 2016 yılı, Asli Öğretmenlik-Aday Öğretmenlik sınav tarihi ve takvimini yayınladığı an sitemizde bulabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 10:12YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması