Bakan Selçuk'tan öğretmenlere büyük müjde geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, medya temsilcileriyle buluşmasında açıklamalarda bulundu.Selçuk, öğretmen performans sistemi ile ilgili de açıklamlarda bulundu. Selçuk, Öğretmen performans sistemini uygulamayacaklarını söyledi.

Bakan Selçuk'tan öğretmenlere büyük müjde geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, medya temsilcileriyle buluşmasında açıklamalarda bulundu.Selçuk, öğretmen performans sistemi ile ilgili de açıklamlarda bulundu. Selçuk, Öğretmen performans sistemini uygulamayacaklarını söyledi. 

Bakan Selçuk sistem değişecek mi sorusuna, "Açık denizde giden bir gemimiz var. Limana çekip onarma ihtimaline sahip değiliz. Gemi yürürken bir tadilat içinde olacağız"  cevabını verdi.  Selçuk, "Öğretmen performans sistemini uygulamayacağız" açıklamasını da yaparken sözleşmeli öğretmene sağlık özrü ataması geleceğini de belirtti.   Selçuk'un konuşmasından diğer satır başları şöyle: "Eğitim uzun sürede inşa edilir, kısa sürede bozulur. En geç 2 ay içinde yaklaşık 3 yıllık bir program açıklayacağız. Diyeceğiz ki 'Bizim 3 yıl içindeki yol haritamız budur.' Toplumla bir makro paylaşımda bulunacağız. Hiçbir öğrencimiz, velimiz sürprizle karşılaşmayacak. Oyunun ortasında kurallar değişmeyecek. Temel kavramımız adalet olacak. Ana planda tuttuğum en önemli şey adalettir. Bakan olmaya değil gören olmaya çalışacağım. Öğretmen bizim önceliğimiz olacak.  Veriye dair bir politika üreteceğiz. Ana konularla ilgili vizyon belgeleri hazırlayacağız.

Eğitim  ihraç edilir ama ithal edilemez. Vizyonumuzu bizim kelimelerimiz doğuracak. Gerçekten şeffaf olmayı çok arzuluyoruz. Gizlemek çocukların hayrına değil. Mutabakat çok önemli, herkesi dinleyeceğiz. Diploma temelli değil, vasıf temelli bir anlayışla gideceğiz. Çocuklar günde 4 saat sosyal medyada bunun farkındayız. 

Sosyal medyayı çok iyi yöneten bir ekip kurduk. Bize biraz izin verin biz biraz çalışalım. Eski hataları yapmayalım. Nehrimizin yatağını açmazsak yeni çağın seli bizi alır götürür. Robotların yapamadığı ne varsa bizim çocuklarımız onu yapacak."
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 11 ay Önce

Yeni Bakanımıza başarılar diliyorum. Sınıf öğretmenlerine büyük il merkezlerinde il içi 2018 tayin döneminde yer açılmadı. Yönetici ve emekli olacak öğretmenlerin yerlerini açarak hızlı bir ikinci il içi tayin istiyoruz.

kemal
kemal - 11 ay Önce

ÖĞRETMENLERE YIPRANMA PAYI İSTİYORUZ.
Sağlıkçılara yıpranma payı geldi.
öğretmenlere de istiyoruz.

Selman Sürekçi
Selman Sürekçi - 11 ay Önce

Yüzde yüz doğru teşhisler. İnşAllah Eğitim sistemimiz en iyi seviyeye gelir. Çalışmalarda başarılar dilerim

234
234 - 11 ay Önce

Sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrü tayini okullar açılmadan verilir inşAllah.

MEMATİ
MEMATİ - 11 ay Önce

Sağlıkçılara yıpranma payı geldi ve döner sermayede üst limitler epeyce artırıldı. Sağlık Bakanlığında söz yok ama icraat çok. Biz de ise söz çok umut çok icraat yok. 2. nöbetlere ücret açıklaması dahi yok. Yıpranma payı , ekders ücretlerinin artırılması, 2. ya da 3. nöbete ücret ödemesi acilen yapılmalı. Sayın bakanımıza başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması