Kamu'da performans dönemi Öğretmenleri ilgilendiriyor mu?

Kamuda performans dönemi başlıyor, artık maaşlar performansa göre artacak. Peki performans ölçütü Öğretmenler için geçerli olacak mı, herkesin merak ettiği bu soru cevabını buldu.

Kamu'da performans dönemi Öğretmenleri ilgilendiriyor mu?
 Kamu'da performansa dayalı maaş artışı sistemi yeni hükümetin en büyük projelerinden bir tanesi ancak bu projenin Öğretmenler başta olmak üzere eğitim camiasını pek ilgilendirmediği gelen bilgiler arasında sadece ek ders ücretlerine yapılacak zamların bu konu içerisinde ele alınması daha doğru olur. Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, performans konusunda çalışmaları derinleştirdiklerini söyledi. Türkiye'nin çalışanını ölçümlemeyen tek ülke olduğunu belirten Kumbuzoğlu, "Bu konuda gelişmiş ülkeleri tarıyoruz. Şu anda kurumların bazıları bunu yapıyor, biz de onlara önderlik ediyoruz. Bize en uygun sistemi yürürlüğe koyduğumuzda çalışanımızı ölçme konusunda bir adım atmış olacağız" dedi. 

HEDEF İYİ YÖNETİCİ 


Kamuda verimliliğe büyük önem verdiklerini, bu nedenle 2010'dan beri Bölgesel Eğitim Programı'nı düzenlediklerini vurgulayan Kumbuzoğlu, "Doğu'yu Malatya ve Şanlıurfa'da, Akdeniz'i Antalya ve Adana'da, İç Anadolu'yu Bursa ve Nevşehir'de, Marmara'yı Tekirdağ'da bir araya getirdik. Hedefimiz üst düzey ve orta kademe yöneticileri geliştirmek, yetiştirmek" diye konuştu.
İLLERE GÖRE...

Eşit işe eşit ücret uygulaması yaptıklarını anımsatan Kumbuzoğlu, "Valilerimiz 'her ili aynı kefeye koymayalım, ücret sistemini illere göre farklılaştırmanız lazım' diyor. Ağrı'da, Diyarbakır'da, Şırnak'ta ya da az gelişmiş yörelerde memuru aynı ücretle yönetemezsiniz, verim alamazsınız. İşte bu gibi durumları taşrayı gezerek öğreniyoruz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması