Binali Yıldırım İhraçlarla İlgili Ne Dedi?

Dün akşam çok değerli bir arkadaşım mesaj gönderdi. Mesajda Başbakan Binali Yıldırım’ın ihraç edilenlerle ilgili açıklama yaptığı yazıyordu. Saate baktım, biraz geç olmuştu, Başbakan’ın ne dediğini merak etmedim, yatıp uyudum.

Bu kadar önemli bir konuda ülkenin başbakanının demeçlerini merak etmeyişimi sabah ayık kafayla yadırgadım. Sonra da kendime güldüm acı acı, bu ülkede tüm olanlara rağmen bir şeylere şaşırmaya nasıl devam edebiliyordum!

Sabah dinledim Yıldırım’ı. Ne diyordu peki? Klişe ve ezberlerle dolu bomboş bir konuşma. Tüm konuşmadan çıkarılacak sonuç şu: “Beni fazla abartmayın, Sayın Cumhurbaşkanı sinyal vermezse benim söylediklerimin önemi yoktur.”Konuşmanın içeriğinde geçen “Darbeye doğrudan bulaşma”, “İhanet, ticaret, ibadet” üçlemesi gibi ipuçlarından hareketle Yıldırım’ın zihninin derinliklerinde “Bu kadar insanı boşuna ihraç ettik, ölçüyü kaçırdık galiba” gibi düşüncelerin olduğunu anlıyoruz.

Anlıyoruz anlamasına da…

Üzülerek ifade ediyorum ki bu ülkenin başbakanının ne söylediği önemini yitirdi ve demeçleri gündem olmuyor!

Bekir KARABULUT

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 18:13YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan
Ozan - 12 ay Önce

2 aylık sendika üyeliği... 2015 Haziran'da İSTİFA. Sonra da 672 İle İHRAÇ. Başka kriter Yok. Avukatım az daha sabret 1.500.000 TL alacağız diyor. Ben para istemiyorum. VATAN HAİNİ sıfatını asla kabul etmiyorum. ....

Ozan
Ozan - 12 ay Önce

2 aylık sendika üyeliği... 2015 Haziran'da İSTİFA. Sonra da 672 İle İHRAÇ. Başka kriter Yok. Avukatım az daha sabret 1.500.000 TL alacağız diyor. Ben para istemiyorum. VATAN HAİNİ sıfatını asla kabul etmiyorum. ...

Adsız
Adsız - 11 ay Önce

Yorum yapmaya bile değmez.
Ne demek "her atılan suçldur demiyoruz. Biz idari tasarrufla bunları ihraç ettik."
Öyle kolaymı ya.
Binlerce yetişmiş insanın açlığa mahkum edilmesi bu ülkeye sadece "Eğitim Ekonomisi" açısından yapılacak en büyük kötülüklerden biridir.
İnsanların suçu varsa bağımsız mahkemeler yargılar ona göre zaten idare de gereğini yapar.
Ama bu gerçek hukuk devletinde olacak şeyler.

Adalet illa ki adalet
Adalet illa ki adalet - 10 ay Önce

Allah fetönün belasını versin.Hiç bir kriterim yok 21 ay oldu niye ihraç olduğumu bilmiyorum.Bizim hesap kaldı mahşere görüşeceğiz inşAllah.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması