Görmezden gelinen tek kesim: ihraç edilen memurlar!

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine 25 gün kala partilerin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

16 yıldır iktidarda olan parti ilk defa seçim ekonomisine gitti ve muhalefet partisiymişçesine vaatler vermeye başladı.

Allah’ın günü yakıta zam geliyor ama bu zam ÖTV’den düşürülerek fiyatlara yansıtılmıyor.

Emeklilere apar topar ikramiye verildi.

Öğretmenlere, din görevlilerine, polislere ve hemşirelere 3600 ek gösterge serpildi.

Koruculara zam müjdesi geldi.

Esnafın borcu silindi ya da ertelendi.

Varlık barışıyla zenginlerin bile gönlü alındı.

Kamuoyu baskısı olmasa; gasp, adam kaçırma/öldürme, yağma, tehdit vd. gibi suçlardan dolayı hapishanelerde olanlar “kader kurbanı” sıfatıyla salıverileceklerdi.

Mavi boncuk dağıtılmayan neredeyse kimse kalmadı. Neredeyse diyorum çünkü bir grup var!

***

FETÖ iltisak ve irtibatı nedeniyle kamu görevinden ihraç edilen memurlarla ilgili hiçbir vaat ve icraat olmadı. Haklarında adli işlem sürenler dava süreci devam ettiği için konumuz dışı; ancak haklarında hiçbir adli süreç olmayan, olsa da beraat eden ya da takipsizlik alan memurların görevlerine iadeleriyle ilgili bir gelişme olmadı.

Üstelik neye rağmen?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ibadet, ticaret, ihanet” tasnifine rağmen,

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili olan Cuma İçten’in “İhraç edilenler kesinlikle bir süre sonra görevlerine dönecekler.” beyanına rağmen,

Devlet Bahçeli’nin “Sendika ve bankadan dolayı terörist mi olunurmuş?” çıkışına rağmen,CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, HDP ve diğer partilerin “ihraç edilen memurların tamamı görevlerine döndürülmeliler.” beyanlarını defalarca dile getirmelerine rağmen,

Kamuoyu yoklamalarında “Fazla ileri gidildi, en tepeye dokunulmadı, alttaki garibanlara zulmedildi.” anlayışının hâkim düşünce olduğunun birçok araştırma sonucunca sabit olmasına rağmen,

Yani,

Şu gün dense ki: “Biz devleti koruma refleksiyle böyle bir tedbir almıştık; darbeye bulaşmamış, haklarında adli süreç olmayan ve/veya berat edenleri görevlerine iade ediyoruz.” İktidarından muhalefetine neredeyse hiç rahatsızlık duyulmaz ve itiraz alınmaz.

Peki, neden yapılmıyor bu?

(…)

***

Hiçbir şey yapılmıyor da değil bu arada. Başbakan Yıldırım birkaç gün önce OHAL Komisyonunu ziyarete gitti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bu ziyareti nasıl yorumlayabiliriz bilemiyorum doğrusu ancak şu bir gerçek ki Ak Parti tabanında ihraç memurlarla ilgili ciddi rahatsızlıklar var.

İhraç memurların tamamına yakını cami cemaati yakınlarından oluşuyor.

Üstelik hani şu bordo, devetüyü ya da koyu yeşil olup kenarı zig zag desenli ve kimisi de püsküllü takke takan cami cemaati.

Ak Parti teşkilatları seçim çalışmalarında çok zorlanıyor. “Senin çocuğunu, torununu işten attık ama sen yine de bize destek ol ve oy ver.” demek ya beş okka yürek ya da limitsiz yüzsüzlük ister.

Kamuoyu araştırmalarında bahsedilen “dip dalga” konusunda ihraç memurların yok sayıldığına bakmayın siz. İçin için endişe duyuluyor aslında da dile getirilmekten korkuluyor.

Aileleri ve akrabalarıyla birlikte bir, bir buçuk milyon insana tekabül eden ihraç memurlar seçim sonucunu ciddi şekilde etkileyebilirler.

Er ya da geç ihraç memurlar görevlerine dönecekler, ama bu arada çektikleri maddi manevi sıkıntıları asla unutmayacaklar.

Kurt kışı çıkarır ama yediği ayazı unutmaz!

Kaynak: TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 17:02YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet
Hikmet - 11 ay Önce

Helal olsun guzel yazi

Deeya
Deeya - 11 ay Önce

Allah hakkimiz bu dunyadada sorsun insAllah. İki cocugumuzla perisan olsuk .is veren yokki helal lokma yiyelim.iki yil oldu sucluyla sucsuz ayrilmadi.nede olsa onlarin tuzu kuru

vatandaş
vatandaş - 11 ay Önce

kapı kapı dolaşacaklarmış.200 bin ihracın ayrıca 200 bin özelden atılanların evlerine gelip ne diyecekler yada kahve yapardım ama 2 yıldır beni aç bıraktınız işssiz bıraktınız o yüzden kahve yapamıyorum kusura bakmayın mı diyeceğiz yada ağzıma ne geldiyse onu mu söyleyeceğiz yada çocuklarımız baba kim bunlar niye geldi derse ne diyecem ben.bunlar bizi ıhrac eden hain ilan eden hatta dinsiz ilan eden kişiler mi desem .hakim bey aha siz karar verin kim haklı

Ela
Ela - 11 ay Önce

Cok tesekkurler. İnşAllah tez zamanda herkes isine geri döner

SERDAR
SERDAR - 11 ay Önce

ALLAH RAZI OLSUN...

ayse
ayse - 11 ay Önce

Sadece beraat edenler mi dönsün yani.bankada paramiz var diye hain olalım açlıktan ölelim mi.uyduruk kriterlerle insanların hayatını mahvettiniz.yasama sevincim,umudum,hayalim kalmadı.

Öğretmen
Öğretmen - 11 ay Önce

Sayın editör herkesin aklında olan soruları sormuşsunuz mükemmel bir yazı olmuş inşAllah siyasiler de bu yazıyı okur

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması