Hukuk Düşmanı EBS'li Başkan Nefret Saçtı!

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 nolu şube başkanı Talat Yavuz yine dışlayıcı, düşmanlaştırıcı, ayrımcı ve kibirli bir yazı kaleme almış.

Hukuk Düşmanı EBS'li Başkan Nefret Saçtı!
13 Haziran 2016 Pazartesi 19:36

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 nolu şube başkanı Talat Yavuz yine dışlayıcı, düşmanlaştırıcı, ayrımcı ve kibirli bir yazı kaleme almış. gördüğü haksızlıkları dava eden ve hakkını arayan kesimlere daha önce de tepki gösteren EBS'li sendikacılar görmüştük. Adını Celal Demirci olarak hatırladığım bir başka EBS'li de daha önce görevden alınan yöneticilerin mahkemeye gitmesine çok bozulmuş ve mahkemeleri tehdit eden bir üslupla yazı yazmıştı. Bu azgınlıklar Talat Yavuz'la da sürdü.

Yahu kardeşim, bir sendika aksaklık gördüğü bir hususta dava açınca neden kaosu tercih etmiş olsun ki? Neden mahkemenin iptal edeceği bir düzenlemeyi yapıp hata eden idareye tek kelime söylemiyorsunuz?

Şu yazdığın yazıyı baştan sona bir oku bakalım hiç akla mantığa uyuyor mu? Sıkışınca karşınızdakileri hain ilan ediyorsunuz ve bu alışkanlıkla cesareti kimden aldığınızı siz de ben de biliyoruz! Yok kalkışma yok bölücülük! Sen ve senin gibi tiplerden daha bölücü, ayrıştırıcı kaldı mı?

Müstakim KORKMAZ
personelmebhaber.net


İşte Talat Yavuz'un hukuk karşıtı ve düşmanlaştırıcı yazısı:

"Eğitim alanında faaliyet gösteren küçük ve sorumsuz bazı sendikalar, sudan sebeplerle mağdur ettikleri yönetici adaylarının tepkilerini göğüsleyemeyince, sorumsuzluklarına, seviyesizliklerini de eklediler. “Mahkemede şaşar” bu sendikaların, sıkıştıkları yerden çıkacak zihinsel performansı göstereceklerine artık kimse inanmıyor.

İşlerine geldiği dönemlerde her türlü atama yöntemini kabul edenler, işler ters gitmeye başlayınca ne yapacaklarına bir türlü karar veremediler. Doksanlı yıllarda sınav artı 10 komisyon puanı ile atamalar yapıldı, sesleri çıkmadı. Sınav artı EK-2 ile atama oldu, yönetmeliği ve sınav sorularını mahkemeye verdiler. Mülakatla atamalara itirazlarını anladık, sınav istediler. Sınavda üyeleri dibe vurunca,  “Eğitim Bir Senlilere sorular verildi.” dediler. Yetmedi, şimdi de; “Neden İnkılap tarihinden soru sormadınız, bizim üyelerimiz bu yüzden başarısız oldu.” Diyorlar. Bu zihinsel performansla siz, sadece İnkılap Tarihinden sınava girseniz yine dibe vurursunuz.

Bu küçük ve seviyesiz sendikaların, eğitim sistemimize nitelikli yönetici yetiştirme ve seçme diye bir dertleri yok. Liyakat deyince, zannedersiniz ki bunların tamamı liyakatli ve yetenekli. Gördük halinizi, karşımızda lime lime döküldünüz. Size göre iyi idareci olmanın ölçütü, sınavda üç adet İnkılap Tarihi sorusunu bilmek midir? Bu son yaptığınız ortaokul, lise ve üniversite eğitimleri boyunca, köklü tarihimizin sadece seksen yılını kapsayan bu dersi defalarca almış ve başarı ile geçmiş eğitimcilere en büyük hakarettir.

Açtıkları davalarla, sınav kazanmış kendi üyelerini de mağdur eden bu küçük sendikalar, eğitim sistemimizi adeta mahkemelerin yönetmesini istiyorlar. Unutmayalım ki 367 kararı, ülkemizin en yüksek mahkemesine ait bir karardı. Çok savundukları mahkeme kararlarına uygun olarak atandığı ve dört yılını doldurduğu okulunda, sekiz yıllık rotasyon süresi doluncaya kadar devam etme imkânı tanıyan düzenlemeyi iptal ettirerek, okulları büyük bir istikrarsızlığa sürüklemek için neredeyse Gemerek Mahkemesinden bile karar çıkaracaklar. Eğitim sisteminin ihtiyacı olan adımları atmak mahkemelerin işi değil, ülkemizin geleceğinde sorumluluk alanların işidir.   

Yönetici atamaları söz konusu olduğunda, ülke sevgisi zirve yapan sizlerin, son günlerde okulların huzurunu bozmakta ne kadar maharetli olduğunuzu gördük. Ülkeyi karıştırmak ve yeni ayaklanmalar organize edebilmek için, anne babaların üzerine titrediği masum yavrularımızı nasıl örgütlediğinizi de gördük. Artık kimse sizin sahte hak hukuk söyleminize inanmıyor, sadece kuru gürültü çıkarıyorsunuz, o kadar.

Yönetici atama sürecinin neden bu duruma geldiğini, okullarda kimlerin hangi yıkıcı faaliyetler içinde neler yaptığını iyi etüt edemediğiniz sürece, mahkeme kararları derdinize derman olamayacak. Çözüm olarak bulduğunuz bize saldırma yönteminiz, bizim; okullarımıza, çocuklarımıza, geleceğimize, değerlerimize sahip çıkmamıza engel olamayacak. Sizler ithal fikirlerin, kökü dışarda organizasyonların, milletinden kopmuş marjinal yapılarak taşeronu olarak küçülmeye ve yok olmaya devam edeceksiniz. Toplamınızdan daha büyük olduğumuzu ve siz küçülürken bizim büyümeye devam ettiğimizi unutmayın sakın…"

TALAT YAVUZ


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.