Madem seçime gidiyoruz OHAL’de ihraç memurları sevindirin!

Madem seçime gidiyoruz OHAL’de ihraç memurları sevindirin!

Madem seçime gidiyoruz OHAL’de ihraç memurları sevindirin.


Erken seçimler yaklaşırken yeni yeni vaatler de havada uçuşuyor: Bedelli askerlik çıkacak, atanamayanlar atanacak, kesintiler çalışanın cebinde kalacak, kamudaki herkes kadroya geçecek, cezaevleri boşalacak… 


Kuşkusuz bu vaatler 24 Haziran seçimlerinde oya tahvil olsunlar diye veriliyor. Madem kural böyle ve işler bu şekilde yürüyor, alın size vaat: İhraç edilip hakkında adli işlem yapılmayanları ve yapılıp da takipsizlik ve/veya beraat alanları işlerine iade edin.
 

Üstelik bir lütufta bulunmadan ve ekstra bir harcama veya masraf yapmadan ve yine üstelik ileride doğabilecek daha büyük maddi külfetleri de bertaraf edecek bir hamle yaparak adil bir karar almakla bu yapılabilir.


İhraç edilmiş memurların görevlerine iadelerinin önünde toplumsal ve siyasi bir engel de yoktur. Toplumun çok büyük bir kesimi ihraç edilen memurların %90’ının masum olduğunu biliyor ve buna inanıyor. CHP, İYİ Parti ve HDP ihraç edilen memurlardan suça bulaşmayanların görevlerine iade edilmeleri gerektiğini en yetkili ağızlardan defalarca dile getirdiler. MHP lideri Bahçeli geçen hafta meşru banka ve meşru sendikadan dolayı ihraç ve tutuklamaların hukuksuz ve yanlış olduğunu partisinin grup toplantısında dile getirdi.
15 Temmuz hain darbe girişimine katılan veya planlayanların hukukun elverdiği en ağır şekilde cezalandırılmaları konusunda toplumsal mutabakat tamdır. 
Ancak suça bulaşmamış ve darbeyi 15 Temmuz gecesi öğrenen yüz binlerce insanın topluma yeniden kazandırılması ve toplumda bir barış ortamı oluşması acil bir sosyolojik gerçeklik olarak ortadadır.


Şu net ve kesindir. Bu insanlardan suçu olmayanlar erinde geçinde görevine dönecek. Hal böyleyken hazır ortam da uygunken insanların canını daha fazla yakmayın. FETÖ ve benzeri oluşumlarla gerçekten mücadele etmek istiyorsanız bu insanları işlerine iade edin. 


Bekir KARABULUT
 

Takipçilerimizden yoğun olarak mağduriyet mesajları almaya devam ediyoruz. Hiç dahli ya da suçu olmayan, üstüne hiçbir ihraç kriteri taşımayan insanlar ihraç edilip bir de adli süreç geçiriyor. Geç gelen adalet adalet değildir. Adalet mekanizmasının daha hızlı işlemesi ve bu durumdaki insanlara bir an evvel takipsizlik verilmesi gerekmektedir. Bazı illerde aynı durumda olan kişilere takipsizlik kararı verildiğini, bazı illerde ise sürecin çok yavaş işlediğini biliyoruz.

İşte okuyucumuzdan gelen mesaj: 

"Kendi üzerlerine kayıtlı olan hattan dolayı ihraç edilip haklarında adli işleme başlananlardanım. Bu hattın kullanıcısının farklı olduğu ortaya çıkmış hatta hattın kullanıcısı ceza bile almış ancak hattın yasal sahibi olan ben işin aslı anlaşılmadan ihraç edilip hakkımda adli işlem başlatılmıştır.

 Aradan 18 ay geçmiş olmasına rağmen, soruşturma devam ediyor diye ya da işler yoğun diye takipsizlik verilmiyor."

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 13:09YORUM EKLE
YORUMLAR
İhraç
İhraç - 12 ay Önce

Çok doğru, bunu yaparlarsa kazanan yine Türkiye olur.

İbrahim Hoca
İbrahim Hoca @İhraç - 12 ay Önce

Zararın neresinden dönülse kardır.

672 KHK mağduru
672 KHK mağduru - 12 ay Önce

Hep birlikte daha güzel daha güçlü bir Türkiye oluruz Rabbim mağdurların yardımcısı olsun

Khk
Khk - 12 ay Önce

Sucsuz insanları artik hizlica gorevlerine iade edin.hukuk devletinin geregidir bu.bunu yapmanız sizi yüceltir emin olun

GBG
GBG - 12 ay Önce

Aynen

ihraç memur
ihraç memur - 12 ay Önce

teşekkürler. seçim bitmeden yapılırsa yapılır. seçimden sonra kimse ilgilenmez.

Öğretmen
Öğretmen - 12 ay Önce

Çok doğru bir analiz. Ülkemin ileride maddi anlamda sıkıntı yaşamasını istemem. Böyle bir adım hem toplumsal barışa hem de ülkemin geleceğine hizmet eder. Bu adımı atan kazanır. Saygılarımla.

Külkedisi
Külkedisi - 12 ay Önce

Başka zaman kendi işlerine geldiği zaman bahçekinin dediklerini anında yapıyorlar,buna gelince tık yok niyeyse!

Ak rte
Ak rte - 12 ay Önce

Ulan Bekir. Bankadan ihraç olan herkes hakkında adli işlem var. Bankayı suç olmaktan çıkarın desene


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması