MEB'İN DÜŞMAN BELLEDİĞİ TEK KESİM!

Özlük haklarına tecavüz edilerek mağdur edilen bir eğitim uzmanının gönderdiği elektronik postayı aynen yayınlıyoruz:

MEB'İN DÜŞMAN BELLEDİĞİ TEK KESİM!
25 Mayıs 2016 Çarşamba 22:39

Değerli personelmebhaber yöneticisi,

bizimle ilgili haber yapan neredeyse tek site olmanızdan dolayı öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. şahsi görüşlerimi içeren aşağıdaki yazıyı yayınlarsanız çok sevinirim. 

İşte zehir zemberek yazı:

"MEB’in hazırladığı torba yasa tasarısı tartışılıyor. Özellikle maarif müfettişlerinin eğitim uzmanı yapılmaları konusu ayrı bir tartışılıyor.

Aktif Eğitim Sen başkanı bir açıklama yaptı ve “Maarif müfettişlerine dokunmayın.” dedi.

Türk Eğitim Sen başkanı : “Sıra maarif müfettişlerinde.” dedi.

Eğitim Bir Sen de bir değerlendirme yayınladı ve ufaktan da olsa maarif müfettişlerinin eğitim uzmanı olmalarına karşı olduklarını söyledi.

Sendikaların bütününe söylüyorum: Be hey riyakârlar, toplam 1350 il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü eğitim uzmanı yapılırken neredeydiniz? Lanet olsun sizin yaptığınız sendikacılığa! Sizden adil bir yaklaşım bekleyen sizin gibi olsun! Başkanlığınız da adaletiniz de açıklamanız da başınıza çalınsın!

Üstelik maarif müfettişleri özlük ve mali hakları korunarak eğitim uzmanı yapılıyorlar.

MEB’de il müdürleri alındı özlük hakları korundu.

MEB’de merkez şube müdürleri eğitim uzmanı yapıldı, özlük hakları iade edildi.

MEB’de daire başkanları alındı, özlük hakları korundu.

MEB’de genel müdür yardımcıları ve genel müdürler görevden alındı, özlük hakları korundu.

Ama, MEB’de ilçe milli eğitim müdürleri ve il milli eğitim müdür yardımcıları görevden alındı, maaşları donduruldu ve çoluk çocuklarının rızklarına göz dikildi.

Bu haksızlığı yapan, buna alet olan, buna sessiz kalan, sonradan düzenleme yapılmasına engel olan her kim varsa tüm lanetler üzerlerine olsun!
Bu haksızlık için kimseye yalvarmıyoruz, hakkımızı söke söke ve kanırta kanırta almadan bu pislik temizlenmez.

Özlük haklarına tecavüz edilen bu müdürlerin suçu nedir? Cumhuriyetin en kapsamlı değişimi olan 4+4+4 sistemini oturtana kadar anası ağlayan bu müdürler neden bu şekilde isyana zorlanmaktadır.

Dernekleşen eğitim uzmanları MEB’in çaycısından tutun da Başbakana kadar bu mağduriyetlerini dile getirmedikleri kimse kalmadı. Herkesin bu zulümden haberi var. Kimse bilgim yoktu diyemez.

Bu torba yasa bir şanstı. Oraya iki satır bir geçici madde eklenerek bizler de maarif müfettişleri gibi özlük ve mali haklarımıza kavuşabilirdir. Koltuk moltuk istemiyoruz arkadaş, koltuğunuz başınızı yesin! Bugüne kadar protokol ciddiyetiyle üslubumuzu bozmadık da ne oldu! Bozuyorum üslubumu falan, adaletiniz batsın e mi!

Vermeyin bundan sonra hak mak, biriksin zulmünüz de ileride tek tek isim isim suç duyurularında bulunalım!

Buradan yemin ediyorum, benim çocuklarımın rızkına göz diken sendikacısından tut da bürokratına kadar her kim olursa düştüğü yere kadar kovalamazsam ve hakkımı hukuk önünde kustura kustura almazsam eğitimim ve birikimim bana haram olsun!"

Göz göre göre ve kasten mağdur edilen eski yönetici yeni şahsa bağlı eğitim uzmanı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.