Zengine Bank Asya suç değil !

Zengine Bank Asya suç değil !

(...)

Zengine Bank Asya suç değil 
Savcılık, soruşturmayı derinleştirmek yerine takipsizlik ile dosyayı kapatmayı seçti. Hatta “fazla ikna” olmuş olacak ki belki de binlerce kişinin Bank Asya hesaplarının delil durumunu değiştirecek bir yorumu da karara geçirdi. 
Savcılık, Fettah Tamince’nin eşi olan şüpheli Duygu Tamince’nin “Bank Asya’daki hesabına 31 Ocak 2014 tarihinde 179.14 gr. karşılığı (162.059,78 TL değerinde) hurda yatırdığı” tespitinin neden örgüt suçu sayılamayacağını şöyle açıklıyor: “(17-25 Aralık) Bu tarihten sonra tespit edilen hesap açtırma eyleminin ise şüphelinin sosyo-ekonomik durumuna göre küçük meblağlı olması nedeniyle örgüt liderinin talimatı, örgütün genel stratejisi doğrultusunda yapılmış bir eylem olarak değerlendirilmesi için yeterli delil bulunmadığı…” 17 Aralık’tan sonra da olsa “makul miktarda” Bank Asya’ya yatırım yapmak, şüpheli eğer zengin ise aleyhe delil sayılmıyor! 
Sonunda Tamince, birçok şeyi “hatırlayamadan” savcılıktan çıkıyor. Tamince’nin kurumlarına ise Erdoğan’ın avukatlarının yanı sıra Menderes Türel’den Sadık Badak’a AKP’li politikacılar yönetici olarak doluşuyor. 
Neydi o türkü? 
“Zenginimiz bedel verir” miydi?

Kaynak: TIKLAYINIZ
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hak
Hak - 5 ay Önce

7000 bin icin yargilaniyoz bizde. Adamlar milyarlari yatirmis masum oluyo. Feto itiyle fotografi olanlanlar tutuklanmiyo bile. Feto okuluna sendikasina uyeler kurtuluyor. Banka suc oluyor. Halbuki tam tersi olmasi lazim

Ccc
Ccc @Hak - 5 ay Önce

Hocam mahkeme neye bakiyor? Baska bir delilmi ariyor birden fazla islememi bakiyor. Yargitay kararinda cesitlilik devamlilik yogunluk diyor cesitlilikmi ariyor anlamadim. 7000 tek islemmi sizin

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması