İhraç KHK'lerinde Başbakanlık Titiz Değil mi?

İhraç KHK'lerinde Başbakanlık Titiz Değil mi?

Başbakanlığın -özellikle son KHK'de- ihraçlarda titiz davranmadığı ve kendisine diğer kurumlardan gelen ihraç listelerini incelemeksizin aynen Resmi Gazete'ye gönderdiği iddia edildi.

İşte memurlar.net te yayınlanan yazı:

"Son dönemde FETÖ'ye yapılan operasyonlar sonrasında feryat sesleri daha yüksek sesle dile getirilmeye başladı.

Gücün tadına varan üst yöneticilerin, FETÖ'cü olmamasına rağmen, bazı kişileri kasıtlı olarak FETÖ torbasına attığı yönünde ciddi iddialar var.

Bu konudaki en yoğun tartışma geçen hafta, 9 bin polisin açığa alınmasında ve 29 Nisan'da 3974 kamu görevlisinin ihracında yaşandı.

Yaşadığımız gelişmeler yeni bir kumpas mı var sorusunu sorduruyor.

Hatırlanacağı üzere, Ergenekon operasyonları da böyle olmuştu. Önce gerçekte darbe planı yapanlar soruşturulmuş ancak Ergenekon torbasına daha sonra FETÖ'yekarşı çıkması muhtemel tüm diğer kesimler konulmuştu.

Bugün yaşadığımız sürecin tersine dönmemesi için, risk alması, elinin taşın altına sokması gereken kurumlar ne yazık ki insiyatif almıyor.

Başbakanlık kendisine iletilen ihraç listeleri için hiçbir gerekçe istemiyor, kontrol etmiyor. Gelen listeyi olduğu gibi ihraç KHK'sına koyuyor.

Başbakanlık sadece aracı vazifesi işlevine razı oldukça yeni bir kumpasa düşülmemesi içten bile değildir.

Özellikle son yayımlanan KHK bağlamında Adalet Bakanlığına ciddi eleştiriler getirilmektedir.

Fetö ile mücadale adı altında kişisel hesaplaşmaların görülmemesi adına Başbakanlığın gerekli tarihi sorumluluğu üstlenmesi gerekmektedir."

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 08:32YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması