KHK Mağduriyetleri nasıl çözülür?

KHK Mağduriyetleri nasıl çözülür?KHK Mağduriyetleri nasıl çözülür?

  1. Takipsizlik ve beraat almış kişi aklanmıştır. Göreve dönmesi önceliktir. OHAL komisyonu hukuken aklanmış kişilere ret vermemelidir.
  2. Hakkında soruşturma açılmamış binlerce ihraç vardır. Masumiyet karinesi gereği komisyon iade etmelidir. Bu insanların iade olana kadar da çalışmalarına yasak konmamalıdır. Özel kurumlarda çalışma yasağı kaldırılmalıdır.
  3. Devlet, şeffaf bir şekilde açılışına izin verdiği yasal kurumlara, örneğin sendika, üye olunmasını ihraç sebebi sayamaz. Bu hukuken yanlıştır. Devlet bile bile yanlış bir uygulamaya sokulamaz.
  4. 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasından sorumlu olanlar bellidir. Yargılanmalı ve gerekli cezayı almalıdır. Ancak darbeyle ilgisi bulunmayanları ihraç etmek hukuki değildir. Suçlu olanı zaten mahkemeler belirlemektedir. Tedbir, ancak mahkemece suçlu bulunana uygulanır.
  5. Hiçbir şekilde darbeyle ilişkisi olmayan ama hasbelkader sendikaya üye olmuş, bankaya para yatırmış, çocuğunu okula göndermiş, hat, wifi’den dolayı vb. insanlar mağdur olmuşlardır.
  6. OHAL komisyonu, yasal durumları; sendika, banka, gazete aboneliği, dijiturk iptali, hayır işleri gibi mahkemece terör örgütü üyeliğine delil oluşturmayacak durumları ret gerekçesi yapmamalıdır.

Bu haber https://twitter.com/emmoglu_2002/status/1021494489280524290 adresinden derlenerek yapılmıştır.
YORUM EKLE
YORUMLAR
NEŞE ALTINEL
NEŞE ALTINEL - 10 ay Önce

YUKARI BELIRTMIS OLDUGUNUZ MADDELER UYGULANIRSA
MAGDURIYETLERIN BUYUK BIR KISMI COZUME KAVUSUR
BEN DE MAGDURUM
SENDIKA UYELIGI USTELIK ISTIFA ETMISIM
HAYIRLISI

Selman
Selman - 10 ay Önce

Yukarıda yazılanlar uygulansa mağduriyetlerin çoğunluğu sona erer...

Magdur
Magdur - 10 ay Önce

Hiç bir yerde bizimle ilgili haber yok, kimse yorum yapmıyor.ne olacak bizim halimiz....

mucize olmalı
mucize olmalı - 10 ay Önce

işimiz mucizeye kaldı yani bunlardan hayır gelmez .dünyanın neresinde hatta ilk insandan beri uygulanan kurallar var.yazılan maddelere uymak gerekir yoksa suç sayılır.şimdi tam tersi niye bizim onay verdiğimiz açtığımız şeyleri uyguladınız niye bize inandınız deniyor

fuat çiçek
fuat çiçek - 10 ay Önce

Aylardır belirtilen bu konuya hükümetin sessiz kalmaması gerekir

672 li
672 li - 10 ay Önce

Terör cebir ve şiddet demektir.Şiddete bulaşmayan masumdur. Devletin izin verdiği Legal kurumlara( sendika banka dernek gibi ) üye olmak suç değildir.

bakıryan
bakıryan - 10 ay Önce

Hakkın, hukukun ve adaletin gereğini yapmak insan olmanın, devlet olmanın gereğidir. Adalet ;kime ,ne zaman, nerede lazım olur bilinmez. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bir insanı harcamak saniyeler sürmez, bir insanı yetiştirmeye bir ömür yetmez.

Ali Çınar
Ali Çınar - 10 ay Önce

Özel sektörde çalışmaya kanunen bir engel yok. Fakat insanlar ihraç birini çalıştırırsam devletle başım belaya girermi korkusuyla çalıştırmak istemiyor. İstisnalar hariç. Ben özelde çalışıyorum ve işi işkur üzerinden buldum.


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması