Memura müjde !

Memura giyim yardımı müjdesi işte detaylar...

Memura müjde !
27 Haziran 2016 Pazartesi 17:30

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personele giyecek yardımı yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte değişiklik yapıldı. 

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde 2016/8888 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yapılan ve bugün yürürlüğe giren değişiklikler arasında; "Mübaşir" , "Arama ve Kurtarma Teknisyeni" ve "Evde Sağlık Hizmetlerinde Görevli Personel"e giyecek yardımı yapılmsı hususları da yer alıyor.Yönetmelikte yapılan değişiklikler şöyle:

*Mübaşirlere, Arama ve Kurtarma Teknisyenlerine ve Evde Sağlık Hizmetlerinde Görevli Personele giyecek yardımı kapsamında ve belli sürelerde kullanım için çeşitli giyecekler verilecek. Bu personele giyecek yardımı yapılmasında, giyecek yardımının bedeli nakit olarak ödenmeyecek.

**Resmi kıyafet taşıyan bazı personele ayrıca verilen keten kumaştan bir takım yazlık elbise veyapantolon ve mont, resmi kıyafetli Mübaşirlere verilmeyecek.

**Evde sağlık hizmetlerinde görevli personelin herhangi bir nedenle evde sağlık hizmetleri dışında başka bir görevde görevlendirilmesi halinde, kullanma süresinin yarısından daha az süre kullanılmış ve kullanılabilir durumda olan giyecek eşyaları geri alınacak.

**Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Dedektör Köpek Eğitmeni ve İdarecisi olarak görev yapan muhafaza amir ve memurlarına yılda (2) adet tulum verilecek.

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin ek 1 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “(20) ve (21)” ibaresi “(20), (21), (22) ve (23)” ve “(3) numaralı sırası hariç” ibaresi “(3) ve (4) numaralı sıraları hariç” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğe ekli (I) sayılı Cetvele aşağıdaki (22) ve (23) numaralı sıralar eklenmiştir.

 

“22 Mübaşir

Ceket

1 Adet

1 Yıl

Pantolon veya Etek

2 Adet

1 Yıl

1 Yazlık, 1 Kışlık

Gömlek

2 Adet

1 Yıl

1 Yazlık, 1 Kışlık

Ayakkabı

1 Çift

1 Yıl

İş Önlüğü

1 Adet

1 Yıl

Kravat

2 Adet

2 Yıl

23 Arama ve

Kurtarma

Teknisyeni

Pantolon

2 Adet

1 Yıl

1 Yazlık, 1 Kışlık

Monl

2 Adet

1 Yıl

1 Yazlık, 1 Kışlık

Ayakkabı

1 Çift

1 Yıl

Bot

1 Çift

2 Yıl

Palaska

1 Adet

3 Yıl

Kurtarma Palaskası

Tişört

2 Adet

1 Yıl

Pamuklu

Kazak

1 Adet

1 Yıl

Yünlü

Kep ve Bere

3 Adet

2 Yıl

1 Yazlık Kep,

1 Kışlık Kep, 1 Bere

Eldiven

1 Adet

2 Yıl

Yünlü

Parka

1 Adet

3 Yıl

Yağmurluk

1 Adet

2 Yıl

Tulum

2 Adet

2 Yıl

İçlik

2 Adet

2 Yıl

Termal

Yelek

1 Adet

5 Yıl

Acil Durum İkaz Yeleği”

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğe ekli (II) sayılı Cetvelin “Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı” bölümüne aşağıdaki (4) numaralı sıra eklenmiştir.

"4 Evde Sağlık Hizmetlerinde Görevli Personel

 Montgomer

1 Adet

 2 Yıl

 1. sınıf sentetik kumaş / iç astarı polar

 Kışlık Yelek

1 Adet

 2 Yıl

 1. sınıf sentetik kumaş / iç astarı polar

 Pantolon

 2 Adet

 1 Yıl

Pamuklu (1 yazlık, 1 kışlık)

 Kazak

 1 Adet

 1 Yıl

 Yün/Polyester

 Tişört

 2 Adet

 1 Yıl

Pamuklu (1 yazlık, 1 kışlık)

 Ayakkabı

 1 Çift

 1 Yıl"

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğe ekli "DİP NOT"un (A) bölümünün (2) numaralı sırasında yer alan “(Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri, infaz ve koruma memurları ve orman muhafaza memurları hariç)” ibaresi “(Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri, infaz ve koruma memurları, orman muhafaza memurları ve mübaşirler hariç)” şeklinde değiştirilmiş, (12) numaralı sırasına aşağıdaki fıkra ve aynı bölümeaşağıdaki (16) numaralı sıra eklenmiştir.

“Evde sağlık hizmetlerinde görevli personelin herhangi bir nedenle evde sağlık hizmetleri dışında başka bir görevde görevlendirilmesi halinde, kullanma süresinin yarısından daha az süre kullanılmış ve kullanılabilir durumda olan giyecek eşyaları geri alınır ve bu hizmetlerde kullanılmak üzere değerlendirilir. Geri alınan giyecek eşyalarının nasıl değerlendirileceği Türkiye Halk Sağlığı Kurumunca belirlenir.”

“16- Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Dedektör Köpek Eğitmeni ve İdarecisi olarak görev yapan muhafaza amir ve memurlarına yılda (2) adet tulum verilir.”

MADDE 5- Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.