OHAL Komisyonu Başvuru Takip Sistemi Hakkında Önemli Duyuru

OHAL Komisyonu Basın Müşavirliği tarafından sitemize gönderilen “Başvuru Takip Sistemi Hakkında Önemli Duyuru” aşağıda sunulmuştur. Önemli bir değişikliğin olacağını Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL geçen hafta açıklamıştı.

OHAL Komisyonu Başvuru Takip Sistemi Hakkında Önemli Duyuru

OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONU
BAŞVURU TAKİP SİSTEMİ HAKKINDA DUYURU
(6 Haziran 2018)
 

Komisyon kararları, 7075 sayılı Kanunun 10 uncu ve Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar Tebliğinin 15 inci maddesi uyarınca kişilerin en son görev yaptıkları kurumlara gönderilmekte ve bu kurumlar tarafından başvurucuya tebliğ edilmektedir.Komisyon internet adresi üzerinden hizmet veren başvuru sorgulama sisteminde başvurucular, https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr  internet adresinde var olan takip sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra “Başvurunuzun incelemesi devam etmektedir.” ya da “Başvurunuz hakkında verilen karar ilgili kuruma gönderilmiştir.” bilgilerine erişilebilmekteydi.

Buna ilave olarak sistemde yapılan yeni düzenleme neticesinde, başvurucular, Komisyona yapılan başvuruların safahatı ile başvuru açısından karar verilmiş ise verilen kararın  ‘KABUL veya RET’ olup olmadığı hakkında da bilgi edinebilecektir.

Komisyon kararları tebliğ edilmek üzere kişilerin en son görev yaptığı kurumlara ivedilikle elden teslim edilmektedir.  Başvurusu kabul edilen kişilerin atama işlemleri, ilgisine göre Devlet Personel Başkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 01:11YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması