OHAL Komisyonunun Önceliği Belli Oldu!

FETÖ Terör Örgütünün gizli haberleşme programı olan Bylock’u kullandığı iddiasıyla memuriyetten ihraç edilenlerin incelemeleri öncelikli olarak yapılıyor.

OHAL Komisyonunun Önceliği Belli Oldu!

OHAL Komisyonu mesleklerinden ihraç edilen kamu görevlileri için karar vermeye devam ediyor. Bu kapsamda birçok kişinin eline ret ya da kabul kararlarının ulaştığı medyaya yansımıştı. Ret kararı alan kimselerin ise ağırlıklı olarak Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen kişiler olduğu belirlendi. Zira OHAL Komisyonu FETÖ üyesi olduğuna dair tereddüt götürmeyen bu husus hakkında kararlarını öncelikli olarak vererek süreci hızlandırmak istemektedir.
Son olarak hayata geçirilen başvuru takip sistemini kontrol eden birçok kişi de başvurularının halen incelemede olduğunu gördüler. Ancak Bylock kullanıcısı olanların başvurularının kurumlara gönderildiği anlaşılmaktadır. Bu durum Komisyonun Bylock konusu üzerine eğildiğini göstermektedir.

 

Adli İşlem GörmeyenlerOHAL Komisyonu tarafından Bylock kullanıcılarına ret verileceği birçok kişi tarafından daha önceden tahmin edilse de durumu muğlak olan başvurucular da bulunmaktadır. Özellikle hiçbir adli işlem geçirmeyen veya geçirip de takipsizlik ya da beraat alan kimseler bu konudan muzdarip olduklarını dile getirmektedirler. Öyle ki adli yönden hiçbir suçlarının olmadığı ispatlanan bu kişilerin halen görevlerine iade edilmemiş olması yaşanan mağduriyetleri artırmaktadır. 
 

İade KHK’sı
Yakın bir zamanda iade KHK’sı çıkabileceği de tahmin edilmektedir. Bu KHK içerisinde ise yine ağırlıklı olarak Bylock mağdurlarının yer alması bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 21:13YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması