“İl Milli Eğitimde neler oluyor?”

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Sekreteri Feyzullah Divli yaptığı basın açıklamasında “SENDİKAL FAŞİZM KURBANI MİLLİ EĞİTİM!” dedi.

“İl Milli Eğitimde neler oluyor?”
23 Aralık 2015 Çarşamba 20:47

DİVLİ’nin il milli eğitim de neler olduğunu sorguladığı açıklamasının tam metni şöyle;

Değerli arkadaşlar,

Tarihimizde hiç yaşanmamış bir dönemden geçiyoruz. Devlet kurumlarının tepeden tırnağa ve yöneticilerin iliklerine kadar siyasallaştığı; liyakatin yerini yandaşlığın gasp ettiği bir acınası süreç, kişiliğimizi, kimliğimizi, vicdanımızı ve ahlakımızı adeta ağır bir imtihandan geçiriyor.

Hiçbir çılgının zincir vuramadığı seciyemiz ve şecaatimiz, kimsenin kazık çakamadığı dünya ve kimseyi doyuramamış saltanat uğruna delik deşik olmuş, tanınmaz vaziyette. Tamahkârlığın, korkaklığın ve düşmanlığın nefisleri kudurttuğu cennet mekân coğrafyamızda, küçüldükçe küçülüyor ve battıkça batıyoruz.

Hiçbir tutunacak dalımız kalmadı: Ne din, ne ahlak, ne vicdan ne de insanlığımız… Siyah-beyaz ırkçılığının günümüzdeki hortlaması sendikal bir faşizmle karşı karşıya olduğumuzu, her baktığımız yerde ayan beyan görür olduk. Müdür mülakatlarına bir bakın; atanan ilçe milli eğitim müdürlerine, şube müdürlerine… Aday öğretmenlere dayatılan sınav korkusuna bir bakın; kimlerin ne vaatlerle nelerden vazgeçtiğine…

Hele ki en son yaşadığımız hadiseler, bardağı taşıran son damla, umudumuzu kaybettiğimiz son kerte olmuştur. Artık bu sendikal kıyım, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şeflere kadar uzanmıştır. Hiçbir şikâyet ve soruşturma yokken Türk Eğitim Sen’li şef arkadaşlarımızın yerlerinin değiştirilmesi; hatta Yönetici Atama Bölümüne Eğitim Bir Sen iş yeri temsilcisinin getirilmesi kimin emri ya da talimatıdır? Yapılan usulsüz işlerin daha rahat gizlenebilmesi için bir tedbir meselesi midir?

 İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fehmi Rasim Çelik, hangi sebep ya da öngörüyle böyle bir karara imza atmıştır? Kendisini oraya atayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti midir yoksa bizim bilmediğimiz başka bir merkez midir?

KAMU SEN BAŞKANI KONCUK ERDOĞAN'A SESLENDİ
Türk Eğitim Sen’li olmak gayrı meşru bir iş midir? Vatana ihanet midir? Cüzzamlı muamelesi görmek midir? İnsanı sadece sendikasından ibaret sanacak kadar bataklığa saplanmış bu kötürüm bakış açısıyla mı ilimizde eğitimi yukarılara taşıyacaksınız? Bizi ne zannediyorsunuz siz!

Bizi ne zannediyorsunuz?

Biz Türk Eğitim Sen’iz. Kimseye yalvarmadan, kimseye sırnaşmadan, kimseye boyun eğmeden, kimseye dayanmadan ve Allah’tan gayrısına bel bağlamadan buralara geldik biz. Kimsenin yaptığını kimsenin yanına koymadan; hiçbir zulmü ve haksızlığı unutmadan; Üstad Necip Fazıl’ın deyimiyle “Dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, kalbinin dâvacısı” olarak bugünlere geldik. Ve Şükürler olsun ki, hala dimdik ayaktayız; her durum ve vaziyetin, her niyet ve temenninin farkındayız.

Velhasıl, herkese yeterince müsamaha ve iyi niyet gösterdiğimizi düşünüyor; bundan sonrası için yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyoruz.

Feyzullah DİVLİ

Şube Sekreteri”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.