Türk Eğitim Sen Babalar Günü'nde Soma'ya Gidiyor

Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanlığı, Babalar Günü'nde Manisa'nın Soma ilçesine gidecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Adnan Sarısayın, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında 301 madencinin...

Türk Eğitim Sen Babalar Günü'nde Soma'ya Gidiyor

Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanlığı, Babalar Günü'nde Manisa'nın Soma ilçesine gidecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Adnan Sarısayın, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında 301 madencinin şehit olduğunu hatırlattı.
Sarısayın, "301 maden şehidimizi anmak, onların geride bıraktığı 432 yetim evladımızın yanında bulunmak için Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanlığı olarak, yönetim kurulumuz ve üyelerimizle birlikte 15 Haziran 2014 Babalar Günü’nde Soma’ya gideceğiz. Bu ziyaretimizle bir daha bu tip elim olayların olmamasını temenni ediyor, yaşanan bu acı olayı hafızalarda yaşatarak unutulmasına engel olmak ve devlet olarak gerekli önlemlerin bir an önce alınması hususuna dikkat çekmek istiyoruz. Ziyaretimizi önce şehitliğe yaparak, 301 şehidimiz için dualar okuyacağız. Şehit yakınlarını ziyaret ederek, bir nebze de olsa acılarını hafifletmek istiyoruz. Türk Eğitim Sen olarak toplumsal acılara kayıtsız kalamayacağımızı, mağdur ve mazlum olanın her zaman yanında olacağımızı bu ziyaretimizle bir kez daha ortaya koyarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 13:13YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması